Zmieniasz dom? Oto 5 zasad, o których warto pamiętać

Przeprowadzka to niełatwe przedsięwzięcie. Ilość pracy, jaką należy wykonać, zmieniając miejsce zamieszkania, ma prawo przytłoczyć. Właśnie z tego powodu powstał niniejszy artykuł. Zawarte w nim porady pozwolą ci łatwo i szybko zadomowić się w nowym miejscu.

Wymiana zamków

Warto zaplanować wymianę zamków na możliwie najwcześniejszy termin. Zmieniając dom, nie możesz wiedzieć, kto posiada klucze do jego drzwi i czy ta osoba planuje je wykorzystać. Zarówno w Polsce, jak i na świecie nie brakuje doniesień o kradzieżach, napadach i innych nieprzyjemnych wydarzeniach, do których doszło tuż po wprowadzeniu się do domu przez nowych właścicieli. Na szczęście możesz zapobiec tak negatywnym doświadczeniom. Wystarczy, że wybierzesz niezawodne zamki do drzwi ASSA ABLOY i zamontujesz je w swoim nowym lokum. Najlepiej zrobić to jeszcze przed pierwszą nocą po przeprowadzce.

Generalne porządki

Praktycznym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług firmy sprzątającej. Im większy dom, tym ciężej jest poświęcić należytą uwagę całej jego przestrzeni. Bez pomocy z zewnątrz zadanie to może okazać się wyjątkowo czasochłonne. Specjalistyczna ekipa sprzątająca nie tylko usunie ewentualne pozostałości po poprzednich właścicielach, lecz także zdezynfekuje wszystkie powierzchnie, wprowadzając do twojego domu świeżość.

Remont na start

Zakup nowej nieruchomości wiąże się ze znacznymi wydatkami, dlatego wiele osób odkłada remont na przyszłość. Oczywiście nie brakuje również zadbanych domów, przez co renowacja bywa zupełnie niepotrzebna. To ty musisz ocenić, czy remont w danym momencie jest konieczny. Z reguły warto zdecydować się choćby na proste prace, takie jak malowanie ścian, wymiana drzwi lub zmiana parkietu. Taka renowacja nie będzie kosztować cię dużo, a bez wątpienia ułatwi aklimatyzację w nowym miejscu.

Zapoznaj się z okolicą

Wskazówka ta co prawda nie ma nic wspólnego z domem samym w sobie, niemniej jest niezwykle przydatna w przypadku zmiany miejsca zamieszkania. Zanim dotrzesz pod nowy adres, przyjrzyj się mapom dostępnym w Internecie. Z kolei, gdy będziesz już na miejscu, wybierz się na spacer, a najlepiej na przejażdżkę autem po okolicy. W ten sposób znacznie szybciej nauczysz się poruszać po sąsiedztwie, co pozwoli ci zaoszczędzić wiele czasu.

Zadbaj o formalności

Mało kto lubi formalności, lecz to nie zmienia faktu, że warto się o nie troszczyć. Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby wymeldować się ze starego domu oraz zameldować w nowym. Na szczęście w tym celu nie musisz tułać się po urzędach. Obie czynności można wykonać przez Internet. Niezwykle ważna jest także zmiana adresu na wszystkich dokumentach, które go zawierają. Poza tym warto pomyśleć o posiadanych umowach i korespondencjach. Najprawdopodobniej konieczne okaże się poinformowanie o zmianie adresu banków, a także dostawców usług. W przeciwnym razie mógłbyś przestać otrzymywać ważne listy i stracić szansę reakcji w przypadku potencjalnych problemów.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button