Stylowe drzwi wewnętrzne? Jakie wybrać do aranżacji skandynawskiej

Styl skandynawski jawi się wielu osobom jako zimny i mało przytulny, jednak nie brakuje bardzo dużej grupy zwolenników tej stylistyki. Właśnie dla tej grupy skandynawski porządek to harmonia, przytulność i funkcjonalność. Nadal wiele mieszkań urządzanych jest właśnie w stylu wprost ze Skandynawii. Aranżowanie wnętrz, które będą charakteryzowały się skandynawską skromnością nie może pomijać niezwykle ważnego elementu wykończeniowego, jakim są drzwi wewnętrzne, które także składają się na cały wystrój mieszkania. Dobrze przemyślmy wybór skrzydeł drzwiowych, by doskonale wpisały się w skandynawskie klimaty.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Cechą dominującą w tej stylistyce jest prostota oraz minimalizm. Przestrzenie powinny więc być bardzo funkcjonalne, z dobrym oświetleniem, i stonowaną kolorystyką. Liczy się tu również mariaż elementów wykończeniowych z naturą, co ma składać się w rezultacie na ocieplenie wnętrz, które cechować się będą przytulną atmosferą.

Jeśli chcemy, by stylowe drzwi wewnętrzne wpisywały się w skandynawską aranżację koniecznie musimy nieco szerzej zwrócić uwagę na kolorystykę. Tu dominują jasne i stonowane barwy – biel, beże czy szarości, nie brakuje tu także miejsca na wyrazistą czerń. Świetnie odnajdą się w tych aranżacjach drzwi białe, które rozświetlają wnętrza. Skrzydła nie muszą być gładkie, doskonale będą prezentować się drzwi z delikatnym frezowaniem lub stylowymi przeszkleniami. Poza bielą, można zdecydować się na naturalne faktury. Wyraźne usłojenie będzie świetnie podkreślać skandynawskie wnętrza utrzymane w nieco bardziej klasycznym stylu. Jeśli jednak wnętrza będą nieco bardziej nowoczesne, industrialne lub loftowe zdecydujmy się na wspominane już stylowe drzwi wewnętrzne w białym kolorze, które będą zupełnie gładkie.

A co z funkcjonalnością drzwi wewnętrznych?

Wydawałoby się, że nie ma ona nic wspólnego z samym wystrojem. Nie do końca. Drzwi wewnętrzne dostępne są w dwóch rodzajach ze względu na zastosowane zawiasy. Z jednej strony możemy się zdecydować na klasyczne rozwiązanie, w którym zawiasy będą widoczne, z drugiej zaś strony możemy wybrać tzw. drzwi bezprzylgowe. Estetyka tych drugich jest nieco inna od tych drzwi z przylgą, w ich przypadku zawiasy są zupełnie niewidoczne, co sprawia, że samo skrzydło po zamknięciu licuje się z ościeżnicą. Ma to także przełożenie na właściwości wygłuszające drzwi. Drzwi bezprzylgowe lepiej izolują dźwięki, co lepiej wpisuje się w samą filozofię stylu skandynawskiego. Izolacja akustyczna na wyższym poziomie zapewnia też wyższy komfort na co dzień, dla wszystkich domowników.

Styl skandynawski będzie cieszył się popularnością jeszcze przez długi czas. To wygodny, przytulny, w pełni funkcjonalny styl, dzięki któremu żyje się wygodnie i w pełni komfortowo. Warto trzymać się kilku wytycznych, by takie elementy wykończeniowe jak drzwi doskonale wpisywały się w całą filozofię skandynawskiego sposobu wykańczania wnętrz.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button