Przytulny pokoik dla dziecka – kilka sposobów na przyjazne wnętrze

Planowanie aranżacji wnętrz może sprawić niemałą frajdę, zwłaszcza jeśli dotyczy dziecięcego pokoju. Co powinniśmy wziąć pod uwagę, aby stworzyć przytulny kąt dla swojej pociechy?

Nie ma chyba osoby, która czasem nie chciałaby się przenieść w świat dziecięcych marzeń. Jeślibyśmy porównali możliwości, artykuły wykończeniowe i dekoracje, jakie były dostępne, kiedy sami byliśmy dziećmi, z tymi, jakie do dyspozycji są teraz, jeszcze bardziej mamy ochotę zaszaleć podczas urządzania pokoju dziecka. Oto kilka podpowiedzi, co warto uwzględnić, aranżując dziecięce królestwo.

Wystrój a wiek dziecka

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wystrój, jaki przygotujemy, nie będzie dziecku służył przez całe życie. Mało tego, pamiętajmy o tym, że rozwój dzieci przebiega etapowo, a to oznacza, że zmieniają się potrzeby i zainteresowania. Trudno porównywać pokój niemowlaka, z pokojem przedszkolaka, dziecka w wieku szkolnym, czy nastolatka. Mimo to jest kilka propozycji, które są dość uniwersalne, a sprawią, że pokój będzie przytulny. I to na nich się dzisiaj skupimy.

Pufy dla dzieci

To przykład czegoś, co uwielbiają wszyscy i to niezależnie od wieku. Młodsze dzieci preferują mniejsze pufy, które zastępują krzesełko albo są na tyle niskie, że podczas zabawy siedzą na pufie zamiast na zimnej podłodze. Starsze pokochały pufy w kształcie foteli albo worki sako. Posłużą do stworzenia przyjemnego kącika do odpoczywania, a możemy pójść o krok dalej i wybrać model, który nie tylko będzie ładnie komponował się z aranżacją, ale nawiązywał do zainteresowań dziecka. No i powiedzmy sobie szczerze, chociaż kupimy pufy dla dzieci, my także będziemy na nich siadać.

Wykładzina

Dywany i wykładziny ocieplają każde wnętrze. Podobnie jak pufy są ciekawą propozycją bez względu na wiek mieszkańca pokoju. Wystarczy je rozłożyć, a wnętrze od razu będzie przytulniejsze. Warto też zwrócić uwagę na to, że są też bardzo funkcjonalne. Dziecko bawi się na wykładzinie lub dywanie zamiast na zimnej podłodze, a jak się przewróci, miękki materiał będzie amortyzował.

Dodatkowe oświetlenie

Natężenie światła głównego zmienia się wraz z wiekiem. Dla niemowlaka koniecznie przyćmione mleczne żarówki natomiast dziecko szkolne, czy nastolatek potrzebuje czegoś mocniejszego. Jednak oprócz głównego oświetlenia, warto pokusić się o delikatne ozdobne lampki, które będą rzucały cienie, podświetlały półkę z medalami lub inne miejsce. To sprawi, że aranżacja będzie jeszcze bardziej interesująca.

Dziel wnętrze na strefy

To coś, co podkreślają wszyscy projektanci. Aby pokój dziecka był przytulny, musi być w nim względny porządek, a chyba każdy rodzic się zgodzi, że to wcale nie jest łatwe. Podzielenie pokoju na strefę do spania, do zabawy, odpoczywania, odrabiania lekcji, pozwoli od razu zachować względny ład. Tym samym aranżacja będzie przyjemniejsza w odbiorze i bardziej uporządkowana. No i nie zapomnijmy o różnego rodzaju pojemnikach na zabawki, czy szafkach, które pozwolą na szybkie uprzątnięcie bałaganu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button