Oświetlenie w mieszkaniu – 3 pomysły na dekorację światłem

Nowoczesne filozofie aranżacyjne, według których dekorujemy współczesne mieszkania, często opierają się na minimalnej ilości dodatków. W związku z tym niemal niewykorzystane pozostają puste przestrzenie ścian i podłóg. Odpowiednie umiejscowienie światła i wybór produktu oświetleniowego może stać się ciekawą dekoracją mieszkania.

Funkcjonalne lampy wiszące

Zadaniem, jakie stawiamy przed lampą, jest rzucenie światła w określoną strefę. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań w naszych mieszkaniach są lampy wiszące. Mocowane do sufitu, z góry są w stanie rzucić znacznie więcej światła, niż pozostałe warianty oświetlenia. Nic dziwnego, że uznawane są za najbardziej funkcjonalne i stanowią podstawowe źródło światła w każdym obiekcie.

Wybierając konkretną lampę wiszącą, musisz kierować się jej funkcjonalnością, ale nie możesz też zapominać o wyglądzie. Aranżacja będzie uznana za kompletną, jeśli wszystkie elementy będą w niej pasowały. Tyczy się to również lampy. W pomieszczeniach industrialnych najlepiej pasują surowe stylowo lampy ze stalową ramką. Często wykorzystuje się także same żarówki. W klasycznych aranżacjach można pozwolić sobie na geometryczne figury lampy. Na stornie https://www.lights.com.pl/Lampy-wiszace-zyrandole-244k/ można znaleźć wiele propozycji lamp wiszących.

Żyrandole do ekskluzywnych miejsc

Żyrandole to w zasadzie jedna z odmian lampy wiszącej, jednak tak charakterystyczna, że zasługuje na oddzielne traktowanie. Żyrandole wieszane są bezpośrednio do sufitu i często mają kilka źródeł światła. Cechują się sporą ilością ozdób i mają bardzo dekoracyjny charakter. Dzięki temu często wybierane są do bardzo ekskluzywnych miejsc. Dla osób, które nie wiedzą jaki żyrandol wybrać, polecamy ofertę na https://www.lights.com.pl/Zyrandole-245k/.

Lampy stojące – dekoracja i funkcjonalność

Ostatnia propozycja na oświetlenie pomieszczenia to lampy stojące. Te produkty najlepiej nadają się do tworzenia świetlnych dekoracji. Dzięki ruchomym głowicom promień światła można skierować w konkretne miejsce lub podświetlić wybraną dekorację. Lampy stojące występują w tak wielu wariantach, że często same także uznawane są za ozdobę. Ich forma może być niemal dowolna, a od naszego pomysłu zależy ich ustawienie i podświetlanie konkretnej strefy. Ciekawe propozycje lamp stojących, ale także innych produktów oświetleniowych można znaleźć na https://www.lights.com.pl/

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button