Ogrodzenie a skrzynka na listy – o czym należy pamiętać przy wyborze skrzynki na listy?

Ogrodzenie domu to ważna inwestycja, którą trzeba dobrze zaplanować, uwzględniając nie tylko wygląd, ale przede wszystkim elementy jak furtka, brama lub skrzynka na listy. Wszystko powinno współgrać ze sobą funkcjonalnie i estetycznie. W artykule skupimy się na doborze i umiejscowieniu skrzynki na listy.

Skrzynka na listy a ogrodzenie

Skrzynka na listy zazwyczaj umiejscowiona jest na ogrodzeniu, tuż przy furtce lub na niej. To najbardziej funkcjonalny wybór, dzięki któremu listonosz ma łatwy dostęp do skrzynki i nie musi wchodzić na teren naszej posesji. Skrzynka na listy musi mieć określone przez przepisy wymiary. Chodzi przede wszystkim o wlot na listy. Za wąski może powodować problemy z wrzuceniem do niej listów. Istotny jest także jeszcze jeden przepis: brak skrzynki jest równoznaczny z nałożeniem kary finansowej. Zatem lepiej ją mieć i funkcjonalnie wkomponować w ogrodzenie.

Funkcjonalne ogrodzenie i skrzynka

Umiejscowienie skrzynki na ogrodzeniu zależy od jego rodzaju. W przypadku ogrodzenia w całości metalowego korzystne będzie umieszczenie skrzynki na listy na furtce. Będzie tworzyła z nią całość kompozycyjną.

Niektórzy decydują się na montaż skrzynki na listy na elewacji budynku lub w kamiennej kolumnie ogrodzenia. To dobre rozwiązanie, by nie uszkodzić w żaden sposób ogrodzenia lub jeśli po prostu go nie ma. W takim miejscu skrzynka na listy jest dobrze widoczna, dostępna oraz ma większą stabilność, niż na furtce, która używana jest kilka lub kilkanaście razy dziennie. Dodatkowo, jest to aktualny trend wpisujący się w minimalizm.

Ogrodzenie a skrzynka na listy - o czym należy pamiętać przy wyborze skrzynki na listy? 2

Jakie są rodzaje skrzynek na listy?

Decydując się na skrzynkę na listy, warto przyjrzeć się ich rodzajom oraz zweryfikować je w oparciu o swoje potrzeby. Skrzynka na listy na ogrodzenie może być różna w zależności od pojemności, metody montowania, miejsca montowania.

  • Skrzynka na listy przelotowa: (https://bonmario.com/dom-i-ogrod/skrzynki-na-listy/przelotowe.html) to bezpieczny i chętnie wybierany model. Nadaje się do wmontowania w murku przy ogrodzeniu lub w elewację budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu jeden otwór znajduje się po zewnętrznej stronie, drugi po wewnętrznej stronie. Do listów nie ma w ten sposób dostępu żadna niepożądana osoba.
  • Skrzynka na listy na ogrodzenie z domofonem/ natynkowa: to rozwiązanie zarówno do murowanego ogrodzenia, jak i metalowego. Domofon nie tylko pozwala skontaktować się z domownikami, ale także daje znać, kiedy listonosz wrzucił przesyłkę.
  • Skrzynka na listy typu amerykańskiego:  jest bardzo pojemna i łatwa w obsłudze, ponieważ ma tylko jedne drzwi. Stanowi atrakcyjny gadżet estetyczny, jednak korespondencja jest mniej chroniona ze względu na jeden otwór w skrzynce.
  • Skrzynki lokatorskie: montowane na ścianach wewnętrznych budynków wielorodzinnych. Składa się z wielu powtarzających się modułów, po jednym dla każdego lokalu mieszkalnego. Każda ze skrytek wyposażona jest w zamykane na zamek drzwiczki.

W ofercie sklepu Bonmario znajdują się skrzynki na listy każdego rodzaju, w różnych wersjach kolorystycznych, tak, aby każdy znalazł model idealny dla swoich potrzeb!

Materiał wykonania skrzynki na listy

Spośród różnych rodzajów skrzynek na listy zwróćmy uwagę na materiał ich wykonania. Praktycznie produkuje się teraz wytrzymałe skrzynki na listy ze stali, która komponuje się idealnie z cegłą i betonem. Stal należy zabezpieczyć przed niekorzystnym wpływem zmiennych czynników atmosferycznych. Skrzynki z aluminium są lekkie i znacznie bardziej odporne na rdzę.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button