Netatmo Security

O bezpieczeństwo swoje, bliskich i mienia można dbać na wiele sposobów. Sprawdź, jak zrobić to we własnym domu.

Bezpiecznie w domu – jakie systemy są warte uwagi?

Do tematu odpowiedniego zabezpieczenia domu przez włamaniem, kradzieżą czy aktami wandalizmu przywiązujemy szczególną wagę w sezonie letnim, gdy chętnie wyjeżdżamy na dłuższy albo krótszy urlop. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują nam różnego rodzaju polisy, jednak zapewniają one wypłatę odszkodowania dopiero, kiedy poniesiemy straty. W żaden sposób nie dają nam ochrony przed złodziejami i włamywaczami. Rozwiązaniem są urządzenia wspomagające bezpieczeństwo, takie jak:

kamery wewnętrzne i zewnętrzne,

alarm przeciwpożarowy,

czujnik ruchu,

syrena alarmowa.

Ochrona domu to absolutny priorytet – wybierz najlepsze systemy dla Twojej nieruchomości, dopasowane do jej specyfiki czy powierzchni. Pamiętaj, że zabezpieczenia nie są przeznaczone wyłącznie dla nowoczesnych domów – te już zamieszkiwane również warto w nie wyposażyć.

Kamery w domu – dlaczego warto je mieć?

Monitoring to już nie domena przedsiębiorstw – coraz chętniej korzystają z niego również właściciele nieruchomości mieszkalnych. Pozwala kontrolować, co dzieje się na działce oraz w jej okolicach. Dzięki niemu łatwo zauważyć, gdy ktoś obcy obserwuje dom albo próbuje się do niego zbliżyć. Kamery mogą jednak pojawić nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz budynku. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku małych dzieci oraz osób starszych. Inteligentna kamera poinformuje rodziców o tym, że pociecha wróciła do domu ze szkoły, zajęć dodatkowych czy z podwórka. Umożliwia również rejestrowanie, czy senior nie wpuszcza do środka obcych albo nie wykonuje innych czynności, które mogą zaważyć na jego bezpieczeństwie.

Alarm przeciwpożarowy i inne czujniki

Czujniki dymu i ruchu powinny zostać zamontowane w każdym domu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wiele zdarzeń, takich jak pożary czy włamania, mają miejsce nocą, gdy smacznie śpimy. Trudno wtedy zareagować, jeśli nie obudzi nas syrena alarmowa. Czujnik dymu natychmiast informuje nas o zagrożeniu także wtedy, kiedy jesteśmy poza domem, na przykład na urlopie. Dzięki temu możemy od razu wezwać na miejsce straż pożarną. Nie czekajmy, aż zrobią to sąsiedzi – zwykle zauważają oni płomienie dopiero w momencie, gdy zniszczeniu ulegnie już spora część domu. System alarmowy oparty jest również na czujnikach ruchu, które powinny zostać zamontowane przy drzwiach wejściowych, tarasowych oraz przy oknach. Potrafią wykryć nawet najmniejsze zagrożenie, jednak jest to inteligentne rozwiązanie, które potrafi rozróżnić ruch człowieka od liści, ptaków czy innych małych zwierząt. Nie musisz obawiać się, że system alarmowy do domu będzie Cię budził każdej nocy, ale możesz być pewien, że poinformuje o zagrożeniu.

System alarmowy Netatmo Security, czyli rozwiązanie dla każdego domu

Netatmo Security Smart Home to rozwiązani, które sprawdz się w każdym domu, bez względu na jego usytuowanie, powierzchnię czy specyfikę. Z ofertą w sposób szczegółowy zapoznasz się na stronie https://www.salonydenon.pl/marki/netatmo/security. Pamiętaj, że im lepiej zabezpieczysz swoją nieruchomość, tym spokojniej możesz udać się urlop, długi weekend czy po prostu, skupisz się na obowiązkach w pracy, nie myśląc o tym, czy dziecko wróciło już do domu ze szkoły. Netatmo Security bazuje na sprawdzonych, zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach, dzięki czemu można na nim polegać w każdej sytuacji. Idealnie wpisuje się w ideę smart home, ale można wdrożyć go również w starszych nieruchomościach, w których bezpieczeństwo jest absolutnym priorytetem. Dbając o nie, skupiamy się przede wszystkim na ochronie przeciwpożarowej oraz na monitoringu. Warto też zwrócić uwagę na inteligentne domofony, dzięki którym dowiemy się, kto stoi po drugiej stronie furtki. Ryzyko wpuszczenia do własnego domu złodzieja zostaje zredukowane do minimum, jednak w sytuacjach wątpliwych warto mimo wszystko zachować wzmożoną ostrożność. Sprawdź, w jaki sposób nasze systemy mogą zwiększyć bezpieczeństwo Twoje, Twojej rodziny i mienia.

Artykuł sponsorowany.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button