Najmodniejsze dywany do salonu – bestsellery 2020

Nie da się ukryć, że rok 2020 przeminie pod znakiem dywanów imitujących włókna naturalne, które zdecydowanie wiodą prym wśród wszystkich innych typów tych dodatków. Osoby, które wybierają dywany do swojego domu stawiają, na jak największe zbliżenie się do natury, zakupując te w kolorach ziemi. Dywany tego typu ujęły wiele serc i z pewnością znajdą się w wielu domowych pomieszczeniach.

Nowoczesne dywany do salonu

Każde pomieszczenie składa się z wielu szczegółów, z których później tworzy się dopasowaną całość. Dywan nowoczesny do salonu, który się w nich znajdzie, może być tzw. „kropką nad i”, której wnętrze będzie potrzebowało, aby zapewnić klimat, niepowtarzalny klimat. Dodatki te potrafią zdecydowanie mocno podkręcić aranżacje danego lokum. Modne dywany do salonu, na które stawia się dziś to te, które robione są ze splotów i węzłów i posiadają kolory ziemi, jednak nie są aż tak spokojne w sposobie wykończenia. Klasyczne dywany wykonywane są na płasko, a te, które spotkamy w wielu domach w tym roku, będą posiadały wypukłe elementy składające się np. z supełków. Dywany te mają to do siebie, że można je bez problemu dopasować do wielu wnętrz. Ich kolorystyka i wykonanie odnajdą się nawet w najbardziej wymagającej aranżacji.

Oryginalne dywany do salonu

Tak jak zostało wspomniane wcześniej, w roku 2020 modne będą dywany, które będą sprawiały wrażenie trójwymiarowych. O ile nie wolno zapominać o dobrze dobranej kolorystyce dywanu, o tyle równie ważna jest jego faktura, ponieważ powinna być przyjemna zarówno dla oka, jak i dla naszych stóp, czy bawiących się na nim dzieci. Bardzo eleganckie dywany do salonu to te, które są naturalne, czyli ze skóry zwierzęcej lub na takie stylizowane. Przede wszystkim skórzane dywany nie tracą swojego koloru. Przeważnie trafiają w ręce wymagających odbiorców, nielubiących dywanów, które tracą swoje atuty, czyli właśnie koloru, który podczas aranżacji danego pomieszczenia jest po prostu ważny. Nie dość, że skóra nie traci swojego odcienia, to jeszcze może z czasem nabrać jego głębi. Równie dobrym pomysłem jest zakupienie dywanu wełnianego, który barwiony jest naturalnymi barwnikami. Są one przepiękne i świetnie izolują ciepło oraz dźwięki. Jeśli chcemy bardziej elegancki dywan do salonu, postawmy na wełnę wykończoną jedwabiem.

Duże dywany do salonu

Naturalną rzeczą jest fakt, że jeśli mamy większy salon, to wówczas łatwiej jest dobrać do niego duży dywan. Jego rola w salonie jest wprost nieoceniona, ponieważ jego faktura chroni podłogę przed uszkodzeniami, możemy chodzić po nim boso oraz ociepla on wizerunek każdego wnętrza. Czasem zastanawiamy się, jaki powinien być idealny dywan do naszego salonu. Otóż dodatek ten, jeśli ma się znajdować przy sofie, powinien być równy jej długości, ewentualnie delikatnie wystawać poza. Natomiast taki, który ma się znajdować pod np. stołem, powinien wystawać poza brzeg tego mebla. Równie dobrze wygląda zastosowanie dwóch, czy trzech mniejszych dywanów, jednak tu warto zwrócić uwagę na to, aby niezbyt różniły się od siebie wzorem, ponieważ może to zaburzyć ład w danym pomieszczeniu. Duże dywany do salonu to również swoboda w doborze ich kolorystyki. Nie trzeba się tu bowiem zastanawiać czy lepiej dać jaśniejszy kolor, który powiększy przestrzeń itd. Tutaj należy skupić się tylko na tym, aby pasował do odcienia, który dominuje w salonie.

Małe dywany do salonu

W przypadku kiedy mamy mały salon i chcemy dodatkowo udekorować go dywanem, należałoby starannie przemyśleć wybór tego dodatku. Bardzo ważne jest, aby nie wybierać kolorystyki, która będzie przytłaczała małe pomieszczenie. Wówczas warto postawić na jasny odcień, który optycznie powiększy salon. Świetnie sprawdzą się tu pastele czy francuskie szarości. Niestety, ale w małych przestrzeniach należy w oszczędny sposób podchodzić do wzorów. Jeśli będzie ich na dywanie zbyt dużo, może to sprawiać wrażenie bałaganu na podłodze, a przecież nie o taki efekt nam chodzi. W małych salonach świetnie sprawdzą się również oryginalne kształty dywanów. Mogą to być koła czy gwiazdy, a nawet serduszka! Wszystko zależy od gustu kupującego.

Piękne dywany do salonu

Takich elementów dekoracyjnych, jakimi są dywany, można na rynku zakupić wiele. Warto jednak sprawdzać aktualne trendy, które dziś głośno mówią o tym, że prawdziwą furorę robią te z naturalnych surowców. Mogą one przyjmować różnoraką postać i formy, jednak ważne, aby choć w większości powracać do natury. Jeśli interesują nas miękkie dywany do salonu, wówczas warto postawić na wełnę, a jeśli wolimy coś bardziej oryginalnego, wówczas czeka na nas dywan z recyklingu pleciony czy tworzony z odpadów skór naturalnych. Wszystko po to, aby dać odetchnąć matce ziemi od sztucznych surowców, których im mniej będziemy mieli w domu, tym lepiej!

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button