Wanny przyścienne jako interesujący akcent aranżacji łazienki

Do nowoczesnych aranżacji łazienek zawitały wanny, lecz nie takie tradycyjne prostokątne, asymetryczne, a wolnostojące oraz przyścienne. Wielkość łazienki i możliwość montażu armatury wpływa na podjęcie decyzji, który model wybrać. Po ustaleniu koncepcji projektu łazienki często okazuje się, że wanna przyścienna staje się głównym elementem całej aranżacji.

Wanna przyścienna z baterią

Wybór wanny przyściennej do łazienki daje wiele wariantów do zamontowania armatury. Bateria wannowa może być umieszczona w ścianie, nawet w wersji podtynkowej. Montaż można zlecić na szerszym brzegu wanny, a w przypadku skosów w łazience może wystąpić konieczność odsunięcia wanny od ściany. Tym samym stwarza to możliwość umieszczenia baterii w murku obok wanny. Montaż baterii wannowej posiadającej kilka otworów i przeznaczonej do montażu na wannie lub murku otwiera ciekawe możliwości do zaprojektowania przestrzeni.

Wanny przyścienne z obudową

Co przemawia za tym, że wanny przyścienne stały się hitem w aranżacji łazienek? Klientów zachwyca pełna forma wanny, która z obudową wspaniale komponuje się z pomysłem na łazienkę. Uzupełnia aranżacje w różnych stylach, a w połączeniu z czarną armaturą wpisuje się w styl industrialny. Na aranżacjach można zauważyć, że miejsce przeznaczone na wannę przyścienną staje się charakterystycznym punktem w zaprojektowanej przestrzeni. Biel wanny wspaniale kontrastuje na tle surowego betonu czy ściany pokrytej lamelami. Przy aranżacjach w stylu angielskim, gdzie płytki położone są do połowy wysokości ściany, a kolorowa tapeta w liście uzupełnia cały projekt, to taka wanna staje się harmonijnym dopełnieniem powstałej koncepcji. Stąd wynika zainteresowanie aranżacjami, w których wanna przyścienna odgrywa główną rolę.

Co wybrać? Wannę czy prysznic?

Przed przygotowaniem aranżacji łazienki pojawia się dylemat co wybrać wannę czy prysznic? Jeżeli do dyspozycji są dwa pomieszczenia, problem jest rozwiązany, inaczej należy rozważyć za i przeciw każdego możliwego wyboru. Wanna daje sposobność odkrycia komfortu płynącego z relaksu podczas kąpieli, a prysznic pozwala na to, aby w krótkim czasie się odświeżyć. Niemniej jednak obecnie wybór wanien przyściennych do aranżacji, to sposób na nowoczesne wnętrze w łazience. Taki model wanny stwarza wiele rozwiązań w zaprojektowaniu łazienki z charakterem, nawet przy niewielkim metrażu. Z wanien przyściennych mogą cieszyć się także klienci posiadający mieszkania w bloku, bowiem pojawiły się modele o długości 140 i 150 centymetrów.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button