Lampy stojące do salonu – jaki model wybrać?

W salonie oświetlenie powinno być mocno zróżnicowane. W końcu pokój dzienny wykorzystuje się każdego dnia do różnych celów. W ich realizacji pomagają dobrze zaplanowane i dopasowane lampy, a wśród nich efektowne modele podłogowe. Do czego przydają się lampy stojące? Jak wybrać najlepszy model do salonu oraz jakie rozwiązania cieszą się obecnie największą popularnością? Tego dowiecie się z dzisiejszego tekstu.

Lampy w salonie – do czego przydają się oprawy podłogowe?

Każda lampa w salonie odgrywa najczęściej zupełnie inną rolę. Produkty sufitowe lub wiszące zapewniają światło do przemieszczania się i wykonywania prostych czynności. Kinkiety wykorzystuje się jako praktyczne oświetlenie boczne lub uzupełniające. Lampy podłogowe natomiast zazwyczaj budują nastrój oraz zapewniają światło zadaniowe w wybranych strefach wnętrza.

Do czego jeszcze służą lampy w salonie? Nie zapominajmy o tym, że efektowne oprawy podłogowe, jak choćby lampy z Lampy.it, to także ważny element wyposażenia i stylowa dekoracja, wpływająca w znacznym stopniu na całościowy odbiór wnętrza.

Gdzie ustawia się lampy podłogowe w salonie?

Lampy podłogowe ustawia się wszędzie tam, gdzie niezbędna jest większa ilość światła, niż to gwarantowane przez modele sufitowe i wiszące.

Najczęściej produkty tego typu ustawia się zatem w pobliżu sofy lub fotela, by zapewnić przyjemne oświetlenie strefy relaksu w pokoju dziennym. Niekiedy lampy tego typu przydają się dodatkowo jako praktyczne oświetlenie kącika telewizyjnego, dzięki czemu poprawia się warunki świetlne w tej części wnętrza.

Różne rodzaje lamp stojących podłogowych – jakie modele wykorzystać?

Na rynku spotyka się mocno zróżnicowane lampy stojące. Za najpopularniejsze uznaje się:

  • lampy proste,
  • oprawy na trójnogu,
  • modele na łukowatym ramieniu.

Pierwsze z nich to rozwiązania na pojedynczym, prostym ramieniu z podstawą gwarantującą stabilność konstrukcji. Na drugim końcu takiej konstrukcji znajduje się źródło światła, okryte kloszem lub abażurem. Ciekawym wariantem tego typu lamp są modele na trójnogu.

Odmienną konstrukcją i wyglądem wyróżniają się modele z łukowatym ramieniem, pozwalającym na doświetlenie większej przestrzeni w pomieszczeniu, zwłaszcza gdy wybierze się model z regulacją.

Lampa stojąca do salonu a najmodniejsze style wnętrzarskie

Lampy stojące występują w zasadzie w każdym popularnym obecnie stylu aranżacyjnym. W ramach każdego nurtu pojawiają się jednak nieco inne rozwiązania, dopasowane do konkretnych wymogów estetycznych.

W stylach skandynawskich i minimalistycznych stawia się chętnie na drewniane konstrukcje (proste lub na trójnogu). Źródło światła natomiast w wielu produktach osłaniają tekstylne abażury.

Lampy glamour natomiast produkuje się z mocno wypolerowanego metalu i szkła. Mogą być to skrajnie proste konstrukcje z łukowatym ramieniem albo dekoracyjne rozwiązania z dużą liczbą efektownych ornamentów.

Modele art déco to niejednokrotnie zgeometryzowana, symetryczna oprawa z metalu, wzbogacona o marmurowe elementy. W roli osłony źródła światła występuje najczęściej mlecznobiały, kulisty klosz.

Dobór lampy a pozostałe elementy wyposażenia

Każda lampa stojąca, wprowadzana do modnego salonu, powinna współgrać wizualnie z pozostałymi elementami systemu oświetleniowego. Dopiero wówczas uzyskuje się harmonijne rozwiązanie o wysokiej funkcjonalności.

Ponadto, należy zadbać o to, by wszystkie lampy wpisywały się w aranżację pomieszczenia i stanowiły w nim ważny element. Więcej na temat kompleksowego planowania przestrzeni w różnych stylach można przeczytać na stronie: artystycznewnetrza.pl.

Dzięki temu powstaje przytulne wnętrze, wprost idealnie nadające się do wypoczynku, zabawy z dziećmi lub przyjmowania gości.

Lampy podłogowe – rozwiązanie oświetleniowe do modnych salonów

Praktyczne oświetlenie salonu wymaga zastosowania przynajmniej kilku opraw oświetleniowych, w tym modeli stojących. Wybór idealnego produktu to oczywiście sprawa mocno indywidualna, zależna od preferencji oraz aranżacji całego wnętrza.

Warto jednak zdecydować się na modele wysokiej jakości, z trwałych materiałów, wpisujących się w daną przestrzeń. Wówczas zyskuje na tym nie tylko sam salon, ale wszystkie korzystające z niego osoby.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button