Okapy tubowe – stylowy wybór nad wyspę kuchenną!

Coraz więcej kuchni w Polsce posiada wyspy. Mogą one służyć nie tylko jako miejsce do jedzenia posiłków czy też przechowywania, ale także gotowania. Gdy na wyspie kuchennej montujemy kuchenkę, warto także zadbać o dobór odpowiedniego okapu. Doskonałym zakupem może być okap tubowy!

Wyspa kuchenna ma wiele zalet. Umieszczona na środku kuchni pozwala na uzyskanie dodatkowej przestrzeni oraz ułatwia przygotowywanie posiłków. Na wyspie kuchennej także można zamontować kuchenkę – gazową, indukcyjną. Aby neutralizować powstające podczas gotowania opary, w tym nieprzyjemne zapachy, warto pomyśleć o zakupie okapu kuchennego nad wyspę.

Okapy wyspowe to obecnie rosnąca rodzina produktów, które projektowane są specjalnie z myślą o zamontowaniu nad wyspami kuchennymi. Wśród nich znajdziemy także okapy o konstrukcji tubowej, inaczej okapy cylindryczne.

Okap tuba – niebanalny dodatek w Twojej kuchni

Zależy Ci na tym, aby Twoja kuchnia prezentowała się niebanalnie? W takim przypadku warto pamiętać nie tylko o doborze stylowych mebli, ale także innych elementów wyposażenia wnętrz.

Gdy w kuchni zamieszamy zamontować okap wyspowy, ten o konstrukcji tubowej na pewno od razu przyciągnie uwagę. Okapy tego typu najczęściej wykonane są z malowanego proszkowo metalu, dlatego mamy wówczas różne kolory do wyboru. Także dostępne są okapy ze stali nierdzewnej o klasycznym, srebrzystym odcieniu, a także w modnej teraz miedzi.

Okapy tubowe, podobnie jak inne okapy kuchenne, mogą pracować w dwóch trybach, a dokładnie jako pochłaniacze albo jako wyciągi. Okap działający jako pochłaniacz wykorzystuje kilkustopniową filtrację, by niwelować nieprzyjemne zapachy – wtedy nie trzeba podłączać go do instalacji wentylacyjnej. Jest to natomiast konieczne wtedy, gdy okap pracuje jako wyciąg – wtedy odprowadza on zużyte powietrze na zewnątrz kuchni.

Jeśli zatem nad wyspą kuchenną znajduje się podłączenie do instalacji wentylacyjnej, okap może pracować jako wyciąg. W przeciwnym przypadku szukajmy modelu pozwalającego na pracę jako pochłaniacz.

O czym warto pamiętać, kupując okap tubowy?

Okapy wyspowe o konstrukcji tubowej to szeroka gama modeli do wyboru. Czym warto kierować się przy ich zakupie?

Aby okap kuchenny działał sprawnie, powinien posiadać mocną turbinę o wydajności dopasowanej do wielkości pomieszczenia. W większości przypadków sprawdzają się okapy o wydajności wynoszącej do 850 m3/h. Warto wybrać model posiadający kilkustopniową regulację prędkości – wtedy można dostosować jego pracę do aktualnych potrzeb.

Sterowanie okapem to druga ważna kwestia. Najlepiej, aby urządzenie posiadało czytelne, łatwo dostępne przyciski pozwalające na szybkie wybranie odpowiedniego trybu pracy. Okapy tubowe montowane nad wyspami kuchennymi mogą także posiadać funkcję sterowania pilotem.

Aby przygotowywanie posiłków było jeszcze wygodniejsze, warto wybrać okap wyposażony w funkcję oświetlenia.

Okapy tuby – najwyższa jakość dla wymagających

Szukasz stylowych okapów kuchennych o cylindrycznym kształcie? Zależy Ci na tym, aby działały niezawodnie? W takim przypadku postaw na najwyższą jakość od polskich producentów.

Polskie firmy od lat zajmują się sprzedażą internetową stylowych okapów kuchennych o innowacyjnych konstrukcjach. Klienci posiadają do wyboru także okapy tuby – tutaj więcej info, które świetnie sprawdzają się również nad wyspami kuchennymi.

Podsumowując, gdy szukasz nowoczesnego okapu kuchennego nad wyspę, okapy tubowe mogą być strzałem w dziesiątkę. Są nie tylko stylowe, ale także funkcjonalne i wydajne. Z nimi gotowanie będzie jeszcze przyjemniejsze!

Artykuł przygotowany we współpracy z blogiem: Kuchnia Pełna Nagród

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button