Kiedy pomyśleć o klimatyzacji przy budowie domu?

Coraz więcej nowo budowanych domów powstaje już z systemem klimatyzacji, który wyraźnie podnosi komfort przebywania w budynku, czyli tak naprawdę poziom życia. Na jakim etapie budowy należy zdecydować się na klimatyzację? Czy jest możliwe zaplanowanie klimatyzacji już w trakcie budowy?

Planowanie klimatyzacji w nowym domu – im wcześniej, tym lepiej

System klimatyzacji powinien być uwzględniony możliwie jak najwcześniej, najlepiej jeszcze na etapie planowania inwestycji. Ma to ogromne znaczenie pod kątem rozkładu pomieszczeń, a nawet ich aranżacji – klimatyzatory wewnętrzne nie powinny bowiem być umieszczane nad łóżkami czy nad meblami, ponieważ bezpośredni nawiew nie jest ani zdrowy, ani korzystny dla jakości przedmiotów.

Ogromne znaczenie ma również umieszczenie jednostki zewnętrznej – ze względów estetycznych dobrze jest ją ukryć, jednocześnie należy zagwarantować do niej swobodny dostęp, który umożliwi m.in. sprawdzenie szczelności klimatyzacji.

Jakie korzyści przyniesie wcześniejsza zaplanowanie klimatyzacji?

Dokładny plan budowy z uwzględnieniem systemu klimatyzacji pozwoli łatwiej zachować estetykę wewnątrz budynku i na zewnątrz, ale przede wszystkim ułatwi montaż. Niewykluczone także, że pozwoli uniknąć nieplanowanych zmian w architekturze i podniesienie kosztów instalacji klimatyzacji. Klimatyzację można zacząć planować nawet w wykończonym domu, jednak możliwości w montażu mogą być ograniczone, a ekonomiczność systemu pozostawiać nieco do życzenia.

Jak powinien przebiegać montaż klimatyzacji w nowym domu

Montaż klimatyzatorów można rozpocząć już w stanie surowym, po osadzeniu drzwi i okien. W tym momencie powinny być już wybrane dokładne modele klimatyzatorów, ponieważ od nich zależy m.in. grubość rur chłodniczych, które będą łączyć ze sobą jednostki systemów. Tutaj niezwykle istotna jest precyzja w montażu, która zagwarantuje sprawne działanie całej instalacji. Na pewno ułatwi to montaż w stanie surowym, kiedy to poprowadzenie rur jest znacznie łatwiejsze niż w wykończonym domu.

Równie ważne jest prawidłowe zamontowanie jednostek zewnętrznych, które odprowadzają skropliny z urządzeń wewnętrznych. Jakość montażu zagwarantują specjaliści z firmy DG Cold – Chłodnictwo i Klimatyzacja Śląsk.

Klimatyzacja w domu – pomyśl o tym jak najszybciej

Skutecznie działający system klimatyzacji można zamontować nawet w wykończonym domu, ale to uwzględnienie go w planach inwestycji da najlepsze efekty i zoptymalizuje koszty montażu. Nowoczesne i funkcjonalne, a przede wszystkim efektywne i ekonomiczne w użytkowaniu systemy klimatyzacji w Katowicach zamontujesz we współpracy z firmą DG Cold.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button