Jakie mieszkania deweloperskie są najpopularniejsze?

Zastanawiasz się, jakie mieszkania deweloperskie są najpopularniejsze? Wiele zależy od tego, czy masz zamiar zamieszkać w danym lokalu, czy może traktujesz go jako inwestycję. Poza tym rynek nieruchomości zmienił się na przestrzeni lat, bo ludzie coraz mniej boją się zmieniać mieszkania na większe i lepiej dostosowane do aktualnych potrzeb.

5 najpopularniejszych mieszkań deweloperskich

Mieszkanie 3 pokojowe

Idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, osób, potrzebujących więcej przestrzeni bądź tych, którzy myślą o przyszłości – dokładnie takie jest mieszkanie 3 pokojowe w Bydgoszczy. Zazwyczaj dotyczy to lokali o powierzchni 55 – 60 mkw. Taki metraż zapewnia sporą prywatność, komfort oraz przestrzeń dostosowaną do potrzeb każdego domownika. W nowoczesnym budownictwie przeważnie dostępny jest salon z aneksem kuchennym oraz dwie sypialnie – możesz korzystać z nich zgodnie z pierwotnym założeniem lub zmienić jedno pomieszczenie w garderobę bądź gabinet. Oprócz tego oczywiście jest też łazienka.

Mieszkanie jako inwestycja

Ciągle utrzymuje się popularność mieszkań deweloperskich traktowanych jako inwestycja. W końcu to całkiem bezpieczny sposób na zarobienie pieniędzy, a na rynku ciągle widoczny jest spory popyt. Szczególnie można to dostrzec w większych miastach typu Bydgoszcz, Kraków czy Wrocław. Warto zaznaczyć, że w przypadku takich mieszkań inwestorzy chętniej stawiają na niewielkie przestrzenie np. kawalerki.

Mieszkania uważane za atrakcyjne

Choć oczywiście atrakcyjność danego mieszkania to sprawa indywidualna, to jednak pewne budynki cieszą się znacznie większym powodzeniem. Przede wszystkim chętnie wybierane są mieszkania z ładnym widokiem, dobrze oświetlone, z ciekawą infrastrukturą otaczającą, placem zabaw, dostęp do komórki lokatorskiej, podziemnym garażem, klimatyzacją i windą. Każdy z tych aspektów sprawia, że lokal wydaje się bardziej atrakcyjny, a do tego zachęca do zamieszkania. Warto podkreślić, że ogromne znaczenie ma też układ pomieszczeń.

Mieszkania z dostępem do punktów usługowych

Lokalizacja to bardzo ważna kwestia, którą biorą pod uwagę osoby, kupujące mieszkanie od dewelopera. Najchętniej wybierane są mieszkania, znajdujące się w niewielkiej odległości od punktów usługowych. Po prostu coraz częściej wybierane są budynki w centrum miasta, w pobliżu dobrze zaopatrzonych dzielnic bądź też na uboczu miasta, jeśli tylko to miejsce jest już na etapie rozwoju.

Mieszkania z tarasem lub balkonem

Dla wielu osób niezbędne jest to, żeby mieszkanie umożliwiało regularne korzystanie ze świeżego powietrza. Dlatego na szczycie najpopularniejszych mieszkań są te z balkonem – szczególnie dotyczy to lokali położonych na wyższych piętrach. Ciekawym, choć z pewnością droższym rozwiązaniem są również mieszkania z tarasem na dachu. Coraz więcej osób jest w stanie zrezygnować z dużego metrażu na rzecz takiej atrakcji. Poza tym ogromną popularnością – szczególnie wśród seniorów i rodzin z dziećmi cieszy się parterowe mieszkanie z własnym ogródkiem. To dodaje im atrakcyjności i pozwala cieszyć się sporą swobodą.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button