Jak urządzić siłownię na niewielkim metrażu?

Domowa siłownia to wygodne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu, aby chodzić na regularne treningi lub z różnych powodów nie chcą uczęszczać na profesjonalną siłownię. Własna siłownia daje możliwość treningów w dowolnej chwili bez wychodzenia z domu.

Nie każdy jednak dysponuje na tyle dużym mieszkaniem, w którym można wygospodarować miejsce na sprzęty do domowej siłowni. Ale miejsce do ćwiczeń można urządzić nawet na niewielkim metrażu.

Siłownia większości z nas kojarzy się z ławeczkami do wyciskania, z maszynami do ćwiczeń, z rowerkiem treningowym, orbitrekiem, bieżnią. Ale aby trenować w domu wcale nie potrzebujemy tych sprzętów. Równie skuteczne mogą okazać się ćwiczenia na przyrządach o mniejszych rozmiarach.

Drążek do podciągania

Przyrządem, który idealnie nadaje się do niewielkiej domowej siłowni jest drążek do podciągania znajdujący się w ofercie sklepu marbo-sport.pl. Można zamontować go w futrynie drzwi lub na ścianie. Podciąganie na drążku to sposób na wzmocnienie mięśni za pomocą ciężaru własnego ciała. Podczas tego ćwiczenia pracują głównie mięśnie górnych partii ciała – mięśnie barków i pleców.

Hantle

Hantle to najbardziej praktyczny przyrząd do ćwiczeń siłowych w zaciszu własnego domu. Para hantli zmieści się w każdym, nawet najmniejszym pokoju. Można je trzymać w szafie lub pod łóżkiem. Niewątpliwą zaletą hantli jest ich niska cena.

Kettlebell

Kettlebell to przyrząd pozwalający zwiększyć siłę i wytrzymałość mięśni. Treningi z kettlebell to sposób na wysmuklenie całego ciała. To także skuteczny sposób na poprawę kondycji i wydolności organizmu. Ćwiczenia z tymi odważnikami aktywują mięśnie głębokie ciała.

Stepper

Treningi na steperze to sposób na szybkie wyrzeźbienie i wyszczuplenie dolnych partii ciała – łydek, ud, pośladków. Regularne ćwiczenia na stepperze poprawiają pracę układu krążenia i układu oddechowego. Efektem ćwiczeń jest znaczne polepszenie kondycji.

Worek treningowy

Worek treningowy to również przyrząd, który zmieści się w każdym mieszkaniu. Podczas treningów na worku można spalić dużą ilość kalorii, wzmocnić siłę mięśni, rozładować negatywne emocje.

Dużym plusem domowej siłowni jest oszczędność czasu i pieniędzy. Nie tracimy czasu na dojazdy do siłowni, nie tracimy pieniędzy na paliwo, nie wydajemy też pieniędzy na karnet. Wydatki na zakup sprzętu po pewnym czasie się zwrócą.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button