Jak działają zamki do drzwi na kartę?

W dobie szybko rozwijającej się technologii, ogromnej konkurencji i miniaturyzacji – wybór odpowiedniego zamka staje się niezwykle istotnym tematem, tak w zwyczajnym domu, jak i w super nowoczesnych biurowcach. Czy zastanawialiście się jak skonstruowane zamki do drzwi na kartę?

Najnowocześniejsze technologie do zabezpieczenia Waszych drzwi

Wybór właściwego zamka początkowo wielu klientom, nie wydaje się czymś, co mogłoby przyprawić ich o zawrót głowy. Niestety jest to tylko pozorne wrażenie. Mnogość rozwiązań technicznych współczesnych zamków powoduje, że firmy prześcigają się w coraz to skuteczniejszych i bardziej wyrafinowanych zabezpieczeniach, które muszą sprostać rosnącym wymaganiom klientów. Nie ma się co dziwić, przecież to właśnie od ich skuteczności zależy bezpieczeństwo skarbów, które znajdują się za takimi drzwiami.

Gdy mówimy o drzwiach na kartę, często dotyczy to najnowocześniejszych rozwiązań bezpieczeństwa. Drzwi takie oprócz podstawowego zabezpieczenia kartą, często oferują dodatkowe formy uzyskania dostępu. W takim wypadku drzwi na kartę mogą być dodatkowo wzbogacone o specjalnego pilota, transponder, czytnik linii papilarnych, klawiaturę kodową, czy nawet smartfon.

Analogowe rozwiązania w elektronicznych zamkach

Pamiętając, że rozwiązania elektroniczne wydają się bardzo wygodne, należałoby pozostawić sobie na wszelki wypadek klasyczne analogowe rozwiązanie, jakim jest tradycyjny klucz. Szczególnie ważne w sytuacji awarii zasilania. Rozwijające się zamki, chociaż posiadają zapasowe systemy zasilania, lecz mimo wszystko – warto się chronić przed wszelką ewentualnością.

Planując montaż zamka elektronicznego – warto odpowiednio rozplanować dostęp do zasilania, gdyż niektóre z nich wymagają stałego źródła prądu. Wiele z nich ma możliwość instalacji specjalnych akumulatorów, które zapewnią niezakłócone funkcjonowanie w sytuacji zaniku zasilania.

Zamki bębenkowe zasilane bateriami

Istnieją także rozwiązania w pełni zasilane bateriami, jednak jest to technologia mechatroniczna, sterująca jedynie samą wkładką bębenkową zamka. Takie rozwiązanie ma szereg zalet, które przekonają niejednego klienta, a to za sprawą prostoty montażu, która nie wymaga skomplikowanej instalacji pod stałe źródło prądu.

Niezaprzeczalną zaletą zamków elektronicznych na kartę jest prostota zarządzania grupami osób uprawnionych do dostępu. Dzięki takiej funkcjonalności rozwiązania wiodą prym w niezliczonej ilości hoteli, czy biurowców. Oprócz wysokiego poziomu bezpieczeństwa oferują łatwość zmiany klucza dostępu, dzięki któremu, nie jest wymagana czasochłonna i kosztowna zmiana wkładki.

Nowoczesna technologia rodem z bankowości elektronicznej

Zamki na kartę elektromagnetyczną, na pestkę, albo nawet na NFC z naszego smartfona. Każdy z nich ma nieco inny sposób działania oraz różnego rodzaju zalety wynikające z ich technologii. Karta elektromagnetyczna to bardzo znane i lubiane rozwiązanie funkcjonujące od dziesięcioleci. Posiadanie jednej karty, zamiast ogromnego pęku identycznych kluczy – to zdecydowanie przeskok jakościowy, z którego nie będzie chciała zrezygnować żadna korporacja, która za priorytet stawia sobie bezpieczeństwo. Szukając konkretnego modelu – warto zaznajomić się z ofertą zamków elektronicznych na kartę, które cieszą wysokim poziomem bezpieczeństwa i designu.

W wielu nowych budynkach wielorodzinnych – możemy spotkać się z tak zwanymi pestkami, breloczkami, które przykładamy do domofonu, zamiast wbijania skomplikowanego kodu dostępu. Bardzo ułatwia to codzienne życie mieszkańcom, a poziom zabezpieczenia jest w zupełności wystarczający.

NFC – czyli near field communication – komunikacja bliskiego pola, tak często wykorzystywana dzisiaj w bankowości, czy parowaniu urządzeń peryferyjnych z naszymi smartfonami. Microchip, którego działanie zostaje wzbudzane bliską odległością innego urządzenia wyposażonego w tę technologię. Niezwykle energooszczędne oraz posiadające wysoki poziom bezpieczeństwa – z roku na rok znajduje coraz większą rzeszę zwolenników. Wystarczy skonfigurować swoją aplikację NFC w telefonie, aby bezproblemowo korzystać z dostępu do zamka, niczym kartą elektromagnetyczną.

Warto się przyjrzeć kartom dostępowym z czipem, które posiadają jedną niezaprzeczalną przewagę nad klasycznymi kartami magnetycznymi – nie występuje u nich problem rozmagnetyzowania, które niejednokrotnie może prowadzić do utraty możliwości odblokowania zamka.

Pośród wielu technologii do zabezpieczania drzwi – z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego, co spełni oczekiwania związane z poziomem zabezpieczeń i ceną danego rozwiązania. Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać, jak działają zamki na kartę i jak bardzo mogą usprawnić nasze życie.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button