Gdzie w Gliwicach powstaję nowe mieszkania deweloperskie?

Co wyróżnia te najlepsze inwestycje?

Atrakcyjnie położone, wykonane w wysokim standardzie mieszkania deweloperskie w Gliwicach to świetne miejsce do życia. To duże, tętniące życiem miasto, które ma do zaoferowania bardzo dużo. Na jakie inwestycje warto zwrócić szczególną uwagę?

Nowe mieszkania w Gliwicach a troska o ekologię

Zielona energia odgrywa w naszym życiu coraz większe znaczenie. Wiele wskazuje na to, że zwłaszcza w tak zindustrializowanej części Polski, jak Górny Śląsk, transformacja ekologiczna będzie odgrywać wkrótce kluczową rolę. Dlaczego?

W dużej mierze wynika to z tego, że w tej części Polski przekroczenia dopuszczalnych norm dla PM10 i PM 2,5 wciąż są znaczące. W wybranych częściach województwa stężenie benzo(a)pirenu potrafi 10-krotnie przekraczać dopuszczalne normy.

Mimo tego, że coraz więcej gmin i przedsiębiorstw decyduje się na modernizację systemów ogrzewania, to problem wciąż jest znaczący. To właśnie dlatego najlepsze nowe inwestycje mieszkaniowe w Gliwicach muszą stawiać na najwyższe standardy, zwiększając tym samym komfort życia mieszkańców.

Przykładem dewelopera działającego w wybranych gminach Aglomeracji Śląskiej jest firma Dom100.eu, która tworzy nowe mieszkania w Gliwicach. Obecnie realizowana inwestycja w granicach miasta, to Apartamenty Poezji III. Na terenie osiedla można kupić zarówno 24-metrowe kawalerki, jak i duże, nawet 94-metrowe, mieszkania.

Nowe mieszkania w Gliwicach — Apartamenty Poezji III
Nowe mieszkania w Gliwicach — Apartamenty Poezji III

Profesjonalne firmy, które tworzą mieszkania czy nowe apartamenty w Gliwicach, kładą bardzo duży nacisk na dostępność takich rozwiązań, jak:

  • fotowoltaika do zasilania części wspólnych inwestycji,
  • pompy ciepła,
  • indywidualne liczniki,
  • stacje uzdatniania wody.

Warto docenić też deweloperów, którzy decydują się na udostępnienie mieszkańcom ładowarki pojazdów elektrycznych. Nowoczesne, niskoemisyjne pojazdy to doskonała alternatywa dla aut napędzanych benzyną czy ropą, która doskonale sprawdzi się zarówno w Gliwicach, jak i w innych miastach Aglomeracji Śląskiej.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Gliwicach — czy lokalizacja inwestycji ma znaczenie?

Tak, jest to bardzo ważny, a dla wielu osób wręcz kluczowy czynnik. Górny Śląsk może pochwalić się bardzo rozbudowaną siatką dróg publicznych. Te najważniejsze, to autostrady A1 i A4 oraz Drogowa Trasa Średnicowa, którą z Gliwic szybko dotrzemy m.in. do Zabrza czy Rudy Śląskiej.

Jeśli nie chcemy tracić dużo czasu na dojazd do pracy, sklepu czy galerii handlowej, to już na etapie wyboru naszego wymarzonego miejsca do życia, warto upewnić się, czy np. mieszkanie deweloperskie w Gliwicach znajduje się nieopodal węzła komunikacyjnego oraz czy w okolicy są przystanki autobusowe.

Atrakcyjnie położone mieszkania w Gliwicach wyróżnia też to, że są zlokalizowane nieopodal ścisłego centrum, a jednocześnie znajdują się blisko terenów zielonych, w optymalnej odległości od dużych dróg, dzięki czemu, po pracy, mieszkańcy mogą cieszyć się ciszą i spokojem. Kwestia lokalizacji inwestycji jest bardzo ważna i trzeba poświęcić jej sporo uwagi.

Bezpieczeństwo i komfort — o czym warto pamiętać?

Dla większości z nas, mieszkanie lub dom, to miejsca, gdzie będziemy spędzać kilkanaście godzin dziennie. Dobrze byłoby, gdyby inwestor zapewnił dostęp nam do takich udogodnień, jak:

  • rowerownia/wózkownia,
  • duży, bezpieczny, plac zabaw,
  • profesjonalny system monitoringu wizyjnego.

To dodatkowe atuty, dzięki którym nasz komfort w miejscu zamieszkania na pewno wzrośnie. Atutem będzie też szybki internet światłowodowy. Docenimy go nie tylko podczas pracy zdalnej, ale i podczas oglądania ulubionych seansów VOD, czy grania w gry online.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button