Galeria ścienna z plakatami – szybka metamorfoza salonu

Salon jest wizytówką każdego domu. Właśnie w nim przebywamy najwięcej czasu, to tutaj odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy, spędzamy czas z rodziną, czy też z przyjaciółmi. Salon powinien być urządzony funkcjonalnie, ale najważniejszy jest odpowiedni klimat.

Wykończenie salonu, to, w jakim będzie stylu, zależy tylko i wyłącznie od nas samych i naszych preferencji. Najważniejsze, aby spełniał nasze wymagania wizualne, oraz powinniśmy czuć się w nim ciepło i bezpiecznie.

Galeria ścienna z plakatami-szybka metamorfoza salonu

Jeśli po kilku latach twój salon stał się dla ciebie nudny, mało wyrazisty albo po prostu zmieniły się twoje preferencje stylu, w jakim dobrze się czujesz, można to w łatwy sposób zmienić. Nie musisz bawić się w żadne ekipy remontowe, malowanie ścian czy wymianę mebli.

Sposób jest prostszy, niż może się wydawać.

Proste rozwiązanie-plakaty do salonu, to łatwy, szybki i mało inwazyjny sposób na odświeżenie pomieszczenia. Plakaty stanowią najprostszy element dekoracji, ale za to, jaki efektowny. Prostota, a zarazem niepowtarzalność przeróżnych wzorów pozwoli nam na dopełnienie naszego salonu. Jaki wybrać plakat do salonuDekorując salon, warto sięgnąć po oryginalne wzory, pasujące do pomieszczenia, ale również takie, które w pewien sposób są naszym odzwierciedleniem. Wybór wzorów jest naprawdę bardzo szeroki.

Wnętrze będzie estetyczne i przejrzyste, jeżeli zastosujemy więcej kolorów jednolitych. Najlepiej wykorzystać, ujednolicony kolor bądź styl jednego motywu przewodniego.

Jeżeli salon jest w stylu nowoczesnym, warto zaopatrzyć się w plakaty w stylu skandynawskim lub z delikatnym i minimalistycznym wzorem.

Galeria ścienna z plakatami-szybka metamorfoza salonu

Galeria plakatów, to niezwykle modny i stylowy sposób na uzupełnienie pustej przestrzeni na ścianie. Nie ma tutaj żadnych zasad, w galerii plakatów można przedstawić różne propozycje wzorów jak i własnych zdjęć lub napisów motywacyjnych. Istotną rzeczą jest to, że nie musi to być symetryczne, jednorodne czy monotematyczne. Możemy popisać się swoją kreatywnością. Plusem zawieszenia plakatów jest to, że w każdym momencie możemy zmienić jakiś wzór na coś innego.

Jaki wybrać rozmiar plakatu do salonu?

Wybierając rozmiar plakatu lub zestawu plakatów, musimy wziąć pod uwagę ważny aspekt, jakim jest miejsce na ścianie, którym dysponujesz. Ważne, aby plakat na ścianie w salonie wyróżniał się, ale stanowił również wspólną całość z meblami, kanapą czy też lampą.

Świetnie wygląda połączenie kilku plakatów w różnych rozmiarach, czyli w stylu asymetrycznym. Grafiki mogą mieć różne formaty od A0 do A3, natomiast warto pozostać przy jednym motywie przewodnim, który będzie łączyć galerię w spójną całość. Ważne jest, aby nie przesadzić z ilością, nadmiar spowoduje chaos i nieporządek.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button