Dom z rekuperacją – jaki system grzewczy będzie najlepszy?

Nie da się ukryć, że w obliczu stale rosnących kosztów ogrzewania domu, zaczynamy poszukiwać alternatywnych rozwiązań. Wobec tego często nasz wybór pada na rekuperację. Nie da się ukryć, że jest to dość innowacyjne, a także i ekonomiczne rozwiązanie. Rekuperacja odpowiednio skomponowana z systemem grzewczym pracuje nie tylko skutecznie, ale również i wydajnie. Dodatkowo dom z rekuperacją ma o wiele niższe zapotrzebowanie na ciepło, więc można wybrać oszczędny system ogrzewania. Jednak jaki sprawdzi się najlepiej?

Rekuperacja z pompą ciepła- niezwykle opłacalne rozwiązanie

Rekuperacja jest sposobem na obniżenie rachunków za ogrzewanie, a można to osiągnąć w momencie, kiedy dobierzemy do niej odpowiednią pompę ciepła. Warto wspomnieć, że pompa ciepła to również rozwiązanie niezwykle wszechstronne, gdyż w szczególnych przypadkach może ona również pracować jako klimatyzacja Wobec tego nie tylko zapewniamy sobie odpowiedni komfort ciepła, ale także i chłód w upalne dni oraz świeże i czyste powietrze w domu. System grzewczy z pompą ciepła potrafi wygenerować ogromne oszczędności w postaci nawet zerowych rachunków za ogrzewanie. Dobierając system grzewczy do domu, w którym wentylacja jest grawitacyjna, musimy uwzględnić, że będzie to powodować ogromne straty ciepła i wyższe rachunki. W przypadku rekuperacji, takie straty zostały całkowicie zminimalizowane, więc można śmiało dopasować optymalny system grzewczy.

Dlaczego rekuperacja z pompą ciepła jest najlepszym rozwiązaniem?

Rekuperacja i pompa ciepła to świetne połączenie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować w naszym domu również ogrzewanie podłogowe, jednak to pompa ciepła będzie generować największe zyski. Synergia tego systemu z rekuperacją jednak będzie polegała na odpowiednim doborze mocy pompy. Niemniej jednak przyniesie nam to następujące korzyści:

  • zredukowanie dolnego źródła pompy, a tym samym zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło
  • zmniejszenie zarówno długości jak i rozstawów pętli do ogrzewania płaszczyznowego, co związane jest również ze zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię cieplną
  • optymalizacja wielkości innych odbiorników ciepła czyli np. wspomnianego już ogrzewania podłogowego

System wentylacyjny w połączeniu z systemem grzewczym jakim jest pompa ciepła przyniesie nam więc najwięcej korzyści. Warto jednak uwzględnić jego montaż i instalację już na samym początku, w projekcie domu.

Dom z rekuperacją i pompą ciepła jest ekologiczny

Dom z rekuperacją i systemem grzewczym w postaci pompy ciepła produkuje znacznie mniej spalin, a przez to staje się budynkiem przyjaznym dla środowiska. Co więcej nie ma już konieczności przygotowywania i gromadzenia opału, więc możemy zaoszczędzić na tym połączeniu zarówno czas jak i miejsce oraz pozbyć się zbędnego bałaganu. Rekuperacja i pompa ciepła to również całkowicie bezproblemowa i przyjemna obsługa. Wobec tego najlepszym systemem grzewczym do domu z rekuperacją, będzie bezapelacyjnie pompa ciepła, która będzie odpowiednio dobrana do zapotrzebowania na energię cieplną budynku.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button