Dom dla rodziny wielopokoleniowej – czy to dobry pomysł?

Czy wiesz, że jeszcze pięćdziesiąt lat temu wielopokoleniowe domy były całkowitą normą wśród przyzwyczajeń mieszkalnych Polaków? Jednak z czasem model ten został wyparty i młodzi, zakładając rodziny, pragnęli żyć „na swoim”. Należy jednak pamiętać, że taki sposób mieszkania wcale nie zniknął w innych częściach świata, taki model jest na przykład bardzo popularny w Irlandii. Jeśli pomysł założenia domu wielopokoleniowego wydaje Ci się przestarzały i nieatrakcyjny, przeczytaj ten artykuł! Być może zmienisz zdanie?

A gdyby tak mieszkać razem, ale osobno?

Pierwszym rozwiązaniem, jakie chcielibyśmy przedstawić, jest zamieszkanie wspólnie z najbliższą rodziną w dwóch domach, jednak znajdujących się w bardzo bliskim sąsiedztwie, połączonych garażami. Takie rozwiązanie sprawia, że rodzina jest na wyciągnięcie ręki, jednak intymność jest zachowana na najwyższym poziomie. Taki typ zamieszkania można realizować na kameralnych osiedlach, które oferują domy pod Warszawą, na przykład w okolicy pięknego rezerwatu przyrody Natolin. W tak malowniczej okolicy znajduje się nowoczesne osiedle Neo Natolin, które oferuje nowoczesne wille, przypominające zabudowę podmiejskich domów jednorodzinnych. Na terenie inwestycji znajduje się atrakcyjna oferta terenów zielonych, na których można spędzać wspólny czas z rodziną i sąsiadami.

Jeden dom, który odpowie na wiele potrzeb

Jeżeli jednak podejmiecie decyzję, aby mieszkać wraz z całą rodziną w jednym lokum, ważne, aby taki dom odpowiadał Waszym preferencjom i potrzebom. Warto podkreślić, że wspólne zamieszkiwanie lokalu przed większą ilość osób niż jedna rodzina może być wyzwaniem organizacyjnym. Na szczęście, istnieją rozwiązania, które ułatwią wspólne życie w jednej przestrzeni. Domy na osiedlu Neo Natolin są dwupiętrowe i pomyślane w ten sposób, aby część dzienna i nocna były od siebie oddzielone za pomocą pięter. Na parterze domu możecie zaaranżować przestrzeń do wspólnego spędzania czasu, taką jak jadalnia, salon i kuchnia, z kolei na górze znajdziecie osobne sypialnie, w których możecie odnaleźć chwile prywatności. Największy z oferowanych metraży domów Neo Natolin to aż 220 m2, a więc przestrzeń, na której spokojnie może zamieszkać rodzina 2+1 plus rodzice jednego z małżonków. Warto zauważyć, że choć z takim modelem życia wiąże się wiele wyzwań, nie jest on pozbawiony plusów!

Dlaczego zamieszkać razem?

Do zalet możemy zaliczyć o wiele łatwiejsze życie codzienne, podział obowiązków na więcej osób, a także obniżone koszty życia. Mając na miejscu starszych krewnych, można poprosić ich o pomoc w opiece nad dzieckiem czy pracach ogrodowych, które seniorzy zwykle lubią. Z kolei starsze osoby zyskują bezcenne wsparcie w zakresie uciążliwych zakupów, dojazdów i nie będą narzekać na brak towarzystwa. Wielopokoleniowy dom może pozytywnie Cię zaskoczyć! Dom zawsze pozostanie pod opieką kogoś z mieszkańców, więc nie ma również obaw o to, aby wyjechać na dłużej. Mamy nadzieję, że ten artykuł przekonał Cię, że dom wielopokoleniowy to ciekawe rozwiązanie, gdy myślisz o kupnie nowego lokum. Być może okaże się, że jest to wybór idealny dla Ciebie?

 

Artykuł promocyjny, otrzymany od partnera serwisu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button