Dlaczego warto postawić na płytki dekoracyjne gipsowe?

Płytki gipsowe w ostatnich latach są coraz bardziej popularne. Stanowią znakomitą imitację płytek kamiennych i ceglanych oraz drewna. Wyjaśniamy, jak można wykorzystać je podczas projektowania wnętrz i elewacji budynków oraz dlaczego warto w nie zainwestować.

Płytki dekoracyjne gipsowe — wiele możliwości aranżacji wnętrz i elewacji budynków

Płytki dekoracyjne gipsowe znakomicie imitują surowy wygląd cegły, kamienia lub drewna, a więc idealnie nadają się do aranżacji nowoczesnych wnętrz. Świetnie będą pasować do pomieszczeń w stylu loftowym lub skandynawskim. Szeroki wybór wzorów i kolorów sprawia, że płytki mogą ocieplić i powiększyć optycznie wnętrze. Odpowiednio dobrane będą pasować do pomieszczenia w każdym stylu.

Płytkami o gładkiej strukturze można wyłożyć wszystkie ściany w pomieszczeniu, ponieważ łatwiej dobrać do nich wyposażenie pokoju. Możesz kłaść je też na wybranej ścianie lub innym elemencie konstrukcyjnym pomieszczenia. Wydzielisz miejsce, na którym powiesisz wieszaki na ubrania lub obrazy albo oddzielisz od siebie połączone pomieszczenia. Za pomocą płytek zaaranżujesz pomieszczenia w mieszkaniu, biurze lub innym lokalu.

Płytkami zewnętrznymi, odpornymi na warunki atmosferyczne, można wyłożyć elewację budynku. Wówczas zyska surowy ponadczasowy styl. Jednak charakter dekoracyjny takich płytek, to nie jedyna ich zaleta.

Jakie zalety mają płytki dekoracyjne gipsowe?

Płytki dekoracyjne gipsowe mają następujące zalety:

  • lekkość — można kłaść je niemal na każdej ścianie, bez konieczności jej wzmocnienia, a także wyłożyć nimi wszystkie ściany pomieszczenia;
  • możliwość barwienia ich na różne kolory — dostępne są płytki w różnych barwach. Możesz też pomalować je zwykłymi farbami do ścian według gustu;
  • szeroki wybór różnorodnych faktur — co daje możliwość dopasowania ich do stylu pomieszczenia oraz gustu;
  • izolacja ściany — zmniejszają utratę ciepła;
  • poprawa akustyki pomieszczenia;
  • wytrzymałość — płytki są odporne na uszkodzenia, a ewentualne ubytki zostaną zamaskowane dzięki ich strukturze;
  • niska cena produktu i jego montażu — są tańsze od cegły, drewna i kamienia. Można je zamontować bez używania specjalistycznych narzędzi;
  • prostota montażu — w przypadku płytek z gotową fugą wystarczy użyć odpowiedniego kleju i gruntu. Należy przetrzeć płytki po stronie kleju i kłaść je na ścianie od dołu z 3-4 mm odstępem od sąsiedniej ściany, podłogi i sufitu. Po wyschnięciu trzeba je zabezpieczyć impregnatem. Przed klejeniem warto ułożyć na podłodze docelowy wzór.

Wybierając takie płytki, zaoszczędzisz czas i pieniądze, ponieważ montaż możesz wykonać samodzielnie.

Płytki dekoracyjne gipsowe znajdziesz na stronie https://www.ekostone.pl/

Płytki dekoracyjne gipsowe — lekka, trwała, tania i prosta w montażu imitacja kamienia, drewna lub cegły

Płytki dekoracyjne gipsowe mogą posłużyć do stworzenia nowoczesnego i stylowego wnętrza lub elewacji budynku. Wyróżniają się niewielką wagą, wytrzymałością, niską ceną ich zakupu i montażu, a także tym, że bardzo dobrze imitują kamień, drewno lub cegłę. Produkty najwyższej jakości znajdziesz u polskich producentów dekoracyjnych płytek gipsowych kamieniopodobnych, drewnopodobnych i cegieł.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button