Czy w domu lepiej mieć sieć Wi-Fi czy ciągnąć internet po kablu?

W obecnych czasach dostęp do stabilnego połączenia internetowego to dla większości społeczeństwa must have – coraz więcej firm pozwala na pracę zdalną lub hybrydową, co oznacza przesyłanie tysięcy terabajtów danych między wszystkimi użytkownikami. Jak więc wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie i reszty domowników? Podpowiadamy!

Internet kablowy – zalety i wady

Sieci przewodowe możemy podzielić na dwa rodzaje – światłowody i to co zostało zamontowane przed nimi. Jeśli dostawca waszego Internetu daje możliwość założenia światłowodu, to powinniście niezwłocznie skorzystać z tej opcji. Ta technologia w dalszym ciągu jest rozwijana i nie osiągnęła swojego maksymalnego potencjału.

Natomiast jeśli jesteście zmuszeni do korzystania ze starszych kabli, to nadal nic straconego!

Używając Internetu poprzez kabel mamy zagwarantowaną większą stabilność sieci i  szybszy przepływ danych. To rozwiązanie sprawdzi się świetnie kiedy musimy wysłać lub odebrać duże pliki – w ten sposób zmniejszamy szansę na to, że po drodze coś pójdzie nie tak. Tak samo możemy wykorzystać kabel w chwili kiedy nasze łącze jest dość niepewne i chcemy wykorzystać maksimum jego potencjału.
Natomiast jeśli w domu pojawią się sieci światłowodowe, to prędkość i jakość Internetu wzrośnie o bardzo duży procent.

I kabel światłowodowy możemy podłączyć do routera, który pozwoli nam skorzystać z sieci na więcej niż tylko na jednym urządzeniu, kosztem stabilności i prędkości przesyłu.

Sieć Wi-Fi – zalety i wady

Sieci bezprzewodowe dają znacznie większą wolność podczas korzystania. Znając kod lub hasło do routera możemy w kilka sekund podłączyć nowe urządzenie do sieci, a obecnie coraz więcej sprzętów domowych integruje się ze sobą za pomocą sieci Wi-Fi. Dzięki temu mamy dostęp do sieci w każdym miejscu domu, niezależnie od tego czy chcemy obejrzeć serial przed snem, czy otworzyć przepis na telefonie.

Ta uniwersalność ma jednak swoją cenę – dane tracą prędkość i połączenie nie jest tak stabilne, a podłączając zbyt wiele urządzeń do jednej sieci możemy spowodować, że łącze mocno spowolni. Dlatego z jednej strony sieć bezprzewodowa będzie dobra kiedy w mieszkaniu z internetu korzysta więcej niż jedna osoba, ale trzeba pilnować tego aby rozsądnie dysponować przesyłem danych.

W sklepie https://maxsklep.pl/ znajdziecie wszystkie potrzebne akcesoria, które pozwolą wam cieszyć się internetem najlepszej jakości – niezależnie na którą opcję się zdecydujecie.

Routery i osprzęt dla sieci bezprzewodowej znajdziecie pod linkiem https://maxsklep.pl/246-sieci-bezprzewodowe – jest tam wszystko dla waszego domowego centrum zarządzania internetem!

Natomiast jeśli chcecie wyciągnąć jak najwięcej z sieci przewodowej, to sprawdźcie swoje opcje na https://maxsklep.pl/245-sieci-przewodowe. Kable, karty sieciowe, switche czy gniazda – to wszystko i jeszcze więcej w rozsądnych cenach znajdziecie w asortymencie tego sklepu. Zapoznaj się z pełną ofertą i ciesz się szybkim internetem w każdym zakątku swojego domu!

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button