Cyfry na dom – znakowanie nieruchomości od A do Z

Osoby posiadające własny dom, mieszkanie, biuro, nierzadko zapominają o konieczności znakowania swojej nieruchomości. Brak odpowiedniego oznakowania jest wykroczeniem, o czym stanowią określone przepisy polskiego prawa. Nieprzestrzeganie zasad może grozić mandatem bądź grzywną. Na jaki sposób oznakowania się zdecydować? Cyfry na dom, podświetlane tabliczki adresowe? Podpowiadamy!

Podświetlane cyfry na dom – to konieczne?

Z pewnością sporo osób będzie w szoku, ale tak! Poza tym, że dom musi być oznakowany i pozwalać na identyfikację w ciągu dnia, musi on być możliwy do zidentyfikowania także w nocy. Oznacza to, że nasz numer musi być oświetlony oraz znajdować się w widocznym miejscu.

Dlaczego podświetlane cyfry na dom są takie ważne?

Jest kilka istotnych przyczyn! Podświetlane cyfry na dom powinny być zamontowane na Twoim budynku, aby służby ratunkowe takie jak straż pożarna, policja lub pogotowie, mogły bez problemu zidentyfikować Twoją nieruchomość. Podświetlenie przydaje się także dla identyfikacji budynku przez pocztę, firmy kurierskie i oczywiście znajomych oraz rodzinę.

Cyfry na dom – znakowanie nieruchomości od A do Z 2

Źródło: https://cucudo.pl/kategoria-produktu/oznakowanie-budynkow/cyfry-i-litery/

Wiele osób nie ma świadomości tego, że w razie ewentualnego wypadku czy pożaru, służby porządkowe i ratunkowe, będą miały problem z dotarciem pod określony adres, szczególnie w nocy. Jeśli Wasz budynek jest stosunkowo nowy, nawigacje oraz wszelkie inne urządzenia GPS, mogą go nie znajdować. O ile pożar będzie widoczny z daleka, o tyle dla pogotowia wezwanego do zawału, będzie liczyła się każda minuta. Z tej właśnie przyczyny podświetlane cyfry na dom są ogromnie ważne!

Gdzie umieścić podświetloną tabliczkę adresową?

Według prawa, numer porządkowy nieruchomości ma znajdować się w widocznym miejscu. Zwykle jest to frontowa elewacja. Jeśli budynek znajduje się przy drodze jeden numer wystarczy. Gdy jest od niej oddalony, warto umieścić powtórzenie na ogrodzeniu waszej nieruchomości. Warto zwrócić uwagę, czy drzewa i krzewy nie zasłaniają numeru na budynku. Jeśli tak – również należy powtórzyć oznaczenie na ogrodzeniu.

Cyfry na dom – znakowanie nieruchomości od A do Z 3

Źródło: https://cucudo.pl/kategoria-produktu/oznakowanie-budynkow/tabliczki-adresowe-led/

Cyfry na dom to nasz obowiązek

To naszym obowiązkiem jest zadbanie o to, by trafienie pod nasz adres było możliwie najłatwiejsze. Dzięki temu możemy uratować swoje bądź czyjeś zdrowie i życie. Wielu z nas na przepisy dotyczące konieczności znakowania nieruchomości reaguje sceptycznie, twierdząc że są to fanaberie urzędników. Jedno jest pewne – przezorny zawsze ubezpieczony! Poprawne oznakowanie naszego domu, cyframi, literami bądź tabliczką umieszczoną w widocznym, oświetlonym miejscu, ochroni was przed grzywną i możliwym nieszczęściem. Jeśli już macie numer na elewacji ale nie jest on w tym momencie dobrze widoczny, a jednak nie chcecie go zmieniać, świetnym pomysłem będzie montaż zewnętrznego kinkietu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button