Bramy segmentowe, dlaczego są tak popularne

Trudno sobie wyobrazić garaż bez praktycznego zamknięcia w postaci solidnych wrót garażowych. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów, ale najnowocześniejsze, najbardziej komfortowe i bezpieczne są bramy segmentowe. Od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością i są najczęściej wybierane przez klientów. Nie można się temu specjalnie dziwić. Za ich wyborem przemawia przede wszystkim solidna konstrukcja i ponadprzeciętna trwałość, ale także szeroki wybór materiałów, pozwalających z łatwością dopasować bramę do indywidualnych upodobań.

Największe atuty bram segmentowych

Rynek oferuje różnego rodzaju bramy garażowe, począwszy od tradycyjnych, skrzydłowych, otwieranych na zewnątrz, po nowoczesne, w pełni zautomatyzowane, rolowane modele. Wszystkie spełniają zadania, do których zostały zaprojektowane, jednak nie każda jest tak funkcjonalna, jak brama segmentowa. Za jej montażem przemawia przynajmniej kilka istotnych czynników, a przede wszystkim:

  • lekka, solidna konstrukcja
  • łatwość użytkowania
  • oszczędność miejsca
  • atrakcyjna cena

O ile otwieranie bram skrzydłowych czy też uchylnych może być nieco kłopotliwe, a co najważniejsze, wymaga zagospodarowania odpowiedniej ilości miejsca na podjeździe, tak w przypadku bram segmentowych nie ma z tym najmniejszego problemu. Specyfika ich montażu powoduje, że w zależności od wybranego modelu, wrota zwijają się ku górze, chowając się pod sufitem lub na bok, opierając się na ścianie. To rozwiązanie pozwala znacząco zaoszczędzić miejsce na podjeździe podczas otwierania i zamykania wrót.

Konstrukcja bram segmentowych

Brama segmentowa, jak sama nazwa wskazuje, składa się z kilku segmentów, połączonych ze sobą za pomocą specjalnych zawiasów wyposażonych w łożyska kulkowe. Poruszają się one na prowadnicach, zapewniając łatwą i cichą obsługę bramy. Jej podnoszenie ułatwiają sprężyny naciągowe i skrętne, które wraz ze sprzęgłem zapadkowym efektywnie zapobiegają zerwaniu całego systemu. Każdy segment bramy jest wykonany z wysokogatunkowego materiału i dodatkowo wypełniony pianką poliuretanową, zapewniającą odpowiednią izolację termiczną. Wokół krawędzi wrót znajdują się elastyczne uszczelki, skutecznie chroniące wnętrze garażu przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych i utratą ciepła. Cała konstrukcja jest lekka, ale solidna, bez problemu można ją dopasować do otworów garażowych o różnych wielkościach i kształtach. Niewątpliwym atutem bramy segmentowej jest również jej niezwykle atrakcyjny wygląd i sposób wykończenia, który można z łatwością dostosować do indywidualnych upodobań

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button