Dobry materac – jak dobrać odpowiedni?

Nie wiesz, jaki materac kupić, by mieć pewność snu w komfortowych warunkach? Sprawdź, jakie możliwości serwują nam producenci materacy w Lublinie.

Choć zwykle mamy świadomość tego, że dobór idealnego podłoża jest bardzo ważny dla zapewniania sobie możliwości wypoczynku, to nie zawsze kupujemy dobry materac, który jest w stanie takie warunki spełnić. Skąd wiedzieć, jaki produkt kupić, by faktycznie spać zdrowo i budzić się w pełni sił?

Dopasuj optymalną wielkość materaca!

W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że nie każda wielkość podłoża będzie odpowiednia dla pary lub singla. Otóż dla jednej osoby spokojnie wystarczy materac o wielkości od około 90 do 200 cm. Można także kupić wówczas materac nieco większy np. 100×200 lub 120×200. Jednak w przypadku aranżowania sypialni dla pary te parametry zmienią się i niekiedy dość znacznie. Materac dla dwóch osób powinien mieć wymiary co najmniej 140×200 lub 160×200. Można także kupić naprawdę spory materac i zapewnić sobie iście królewskie wyposażenie sypialni. Wówczas sprawdzi się materac o wymiarach 200×200 cm.

Dobry materac - jak dobrać odpowiedni? 2
Dopasuj optymalną wielkość materaca!

Pamiętaj, że materac dobierasz przede wszystkim do wielkości swojego łóżka. Zawsze pozostaw nieco zapasu na to, by materac wkomponował się w ramę łóżka, a w razie wątpliwości dotyczących tego, jaki produkt wybrać, najlepiej dopytaj odpowiedniego sprzedawcę o najlepsze rozwiązanie.

Zweryfikuj, jaka twardość materaca będzie dla Ciebie najlepsza!

Uważa się, że dobór twardości materaca odgrywa bardzo ważną, jeśli nie kluczową rolę w zakresie wysypiania się. Z tego względu i mając naprawdę spory wybór, możesz dobrać dla siebie materac miękki określany jako H3 lub H4 bądź twardy lub dość twardy H1 lub H2. Materaca twardego nie zaleca się stosować osobom o bardzo niskiej wadze ciała. Tak twarde podłoże mogło by bowiem tworzyć na ich ciele bolesne uciski i nieprzyjemne dolegliwości w kręgosłupie.

Materace miękkie to także niezbyt dobry pomysł dla osób o wysokiej wadze ciała. Na takim miękkim podłożu ich ciało będzie się po prostu zapadać, a to bardzo bliski krok ku temu, by spowodować u siebie problemy z krzyżem lub bóle w mięśniach. Sprawdź materace w sklepie Materacelublin.eu

Wybierz odpowiednie wypełnienie: materac piankowy, czy sprężynowy?

Te dwa komponenty bądź systemy wypełnienia materacy są najbardziej znane i pożądane. Materace z pianek wysokoelastycznych, bądź termoelastycznych dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa reagując na ciepłotę ciała konkretnej osoby.

W nocy są zatem idealnie dopasowane do konkretnej osoby, w dzień powracają do swoich kształtów. Pianki są materiałami bardzo dobrze wentylowanymi, a także antygrzybicznymi. To sprawia, że właściciel materaca piankowego zapewnia sobie sen w komfortowych, ale przede wszystkim również higienicznych warunkach.

Materace sprężynowe to natomiast bardzo porządnie wykonane podłoża, które dodatkowo sprawdzą się w przypadku par. Ich głównym atutem jest wykonanie w kilku strefach twardości, nadając kręgosłupowi idealne podparcie na jego całej długości. Materace sprężynowe uznawane są za jedne z najtrwalszych! Zobacz te materace w sklepie Materacekatowice.eu

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button