Żaluzje fasadowe podtynkowe i natynkowe

Żaluzje dzielą się na wiele różnych rodzajów. Klienci mogą wyposażyć się w odmianę fasadową podtynkową lub natynkową. Wskazane produkty mają swoje zalety. Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych rolet i nie kosztują dużych pieniędzy. Wykazują się wysoką barierą termiczną, a oprócz tego zaskakują swoją energooszczędnością. Nic dziwnego, że popularność takich żaluzji jest coraz większa. Zainteresowani powinni wybrać dla siebie właściwe rozwiązania, analizując ich parametry techniczne.

Żaluzje fasadowe – czym się charakteryzują i jakie mają zalety?

Żaluzje fasadowe są wybierane przez te osoby, które chcą sobie zapewnić doskonałą barierę akustyczną. Z ich pomocą oszczędza się energię i zabezpiecza się pomieszczenie przed nadmierną dawką promieni słonecznych. Poza tym:

  • dają uczucie chłodu,
  • pełnią funkcję zaciemniającą,
  • obniżają koszty ogrzewania budynku.

Korzystnym wyborem dla wymagających odbiorców są oczywiście żaluzje fasadowe na wymiar. Tym samym dopasowanie ich do sypialni lub salonu nie będzie żadnym wyzwaniem. Cechują się maksymalnym komfortem użytkowania oraz możliwością sterowania przy pomocy urządzeń mobilnych. Można je podzielić na wersję podtynkową oraz natynkową. Różnice pomiędzy tymi dwiema wersjami są zauważalne w poszczególnych parametrach technicznych. Brak analizy porównawczej może skutkować wieloma błędami oraz zaniedbaniami.

Żaluzje fasadowe podtynkowe – kilka najważniejszych informacji

Drugą propozycją na którą można się zdecydować są żaluzje fasadowe podtynkowe. Ich największą zaletą jest to, iż znajdują się w zewnętrznym ociepleniu budynku. Są ukryte i dobrze zabezpieczone. Nie ingerują do wnętrza konkretnego gospodarstwa domowego. Są odporne na mroźne warunki atmosferyczne, a poza tym znacznie ograniczają ewentualne straty ciepła. Sprawdzają się przede wszystkim w nowych domach. Przylegają do okien oraz znacznie poprawiają dotychczasowy bilans energetyczny. Domownicy z pewnością docenią ich prosty montaż (kasety montowane są we wnękach w nadprożu) oraz długą żywotność. Na ten system klienci decydują się już w momencie projektowania domu.

Żaluzje fasadowe natynkowe – czym się różnią i dlaczego warto je wybierać?

Największą zaletą żaluzji fasadowych natynkowych jest ich wytrzymałość, ale też szeroka funkcjonalność. Nic dziwnego, że ich popularność w wielu domach stale rośnie. Żaluzje fasadowe natynkowe na elewacji wyróżniają się:

  • aluminiową obudową z pokrywą rewizyjną,
  • różnorodnością montażu (np. na murze lub we wnęce okiennej),
  • uniwersalnością,
  • możliwością zastosowania na każdym etapie budowy domu.

Jak widać takie rozwiązanie jest wygodne oraz energooszczędne. Ostateczna decyzja powinna być dobrze przeanalizowana i skonsultowana z doświadczonymi ekspertami ze świata żaluzji. Obie propozycje są atrakcyjne pod kątem wizualnym, ale różnią się przede wszystkim sposobem montażu oraz funkcjonalnością. Wiele zależy od indywidualnych preferencji klientów. W każdym przypadku montażem powinni zająć się specjaliści, tak aby w trakcie takich prac nie doprowadzić do żadnych nieprawidłowości.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button