Tapety z efektem betonu – jak wprowadzić loftowy klimat do wnętrza?

Styl loftowy inspirowany jest wnętrzami industrialnymi. Aranżacje i wystrój nawiązują do dużych otwartych przestrzeni fabryk i hal przemysłowych. Jest to także styl minimalistyczny i bardzo efektowny, a jednym z jego cech rozpoznawczych jest wyeksponowanie tekstury betonu. Zobacz, jak wykorzystać nowoczesne tapety imitujące beton we wnętrzu loftowym!

Znaczenie i charakterystyka betonu we wnętrzach

Współczesny styl loft wyraża tęsknotę do starych i opuszczonych, nieco tajemniczych wnętrz industrialnych. Stąd na pierwszy plan wysuwają się materiały podkreślające surowość wystroju. Jest to beton, cegła, metal, kamień i szkło. Beton jest chłodny, chropowaty i efektowny. Można powiedzieć, że obecnie przeżywa swoją drugą młodość i często staje się elementem wystroju mieszkania.

Beton dekoracyjny stosowany na ściany może być częścią aranżacji, jednak jego nakładanie i użytkowanie niesie ze sobą pewne niedogodności. Czas trwania nanoszenia betonu na pionową powierzchnię jest znacznie dłuższy niż czas potrzebny do położenia tapety. Ponadto warto pamiętać o tym, że wyschnięty beton jest w dotyku chłodny i szorstki, natomiast tapeta jest ciepła i gładka. Dzięki temu można ją łatwo wyczyścić z zabrudzeń i kurzu, a także bez większego kłopotu zmienić na inną, jeśli zajdzie taka potrzeba. Z kolei beton architektoniczny wyeksponowany na ścianie kurzy się i brudzi, a jego czyszczenie wymaga użycia odkurzacza oraz wody z delikatnym detergentem.

Jak wykorzystać tapety imitujące beton w domu w stylu loftowym?

W stylu loft dobrze prezentują się duże przestrzenie, jednorodne powierzchnie ścian i podłogi. Dlatego tapety imitujące beton w takich wnętrzach należy stosować na całych ścianach. Muszą one pokrywać powierzchnię od samej podłogi aż do sufitu. Mogą pokrywać wszystkie ściany w domu, aczkolwiek bardzo efektownie wyglądają, gdy są zamontowane na jednej najbardziej wyeksponowanej ścianie.

Duże powierzchnie w kolorze szarym mogą nieco przytłaczać. Aby optycznie rozjaśnić wnętrze i nadać mu lekkości, warto zestawić je z prostymi meblami, np. w kolorze naturalnego drewna sosnowego. Ich obicia mogą być szare lub białe – to zapewni spójność aranżacji w stylu loft. Podłoga wykonana z paneli lub płytek imitujących jasne drewno pomoże wprowadzić do wnętrza lekkość i przytulność, nieco łagodząc efekt betonowej ściany. Trzeba pamiętać, że drewno dobrze wygląda w stylu loft i doskonale równoważy klasyczną surowość industrialnego klimatu.

Tapeta imitująca beton w pomieszczeniach w stylu loft – najważniejsze zalety

Nowoczesne tapety przypominające naturalne surowce używane w budownictwie wyglądają bardzo efektownie. Materiał, z którego zostały wykonane, jest trwały i wytrzymały. W odróżnieniu od prawdziwego betonu jest odporny na działanie wilgoci i promieniowania słonecznego, może więc zdobić powierzchnię przez długi czas. Warstwa zewnętrzna tapet ma wyraźną strukturę, która załamuje światło i sprawia, że ściana wygląda tak, jakby była pokryta betonem. Przejścia tonalne, zastosowanie efektu 3D i kolorystyka – to wszystko przemawia za tym, że tapety imitujące beton są doskonałą alternatywą dla tego surowca.

Szybka zmiana wystroju – tapety z efektem betonu w nowoczesnych wnętrzach loft

Ogromną zaletą tapet jest to, że z ich pomocą można bardzo szybko odświeżyć lub zmienić wystrój. Nowoczesne materiały to duża wygoda i łatwość montażu. Jeśli marzy Ci się wnętrze w stylu loft i chcesz zapewnić sobie wyjątkowy efekt, pamiętaj o jednej zasadzie – do mniejszych i słabo oświetlonych wnętrz wybierz jaśniejszy odcień tapety, a do dużych i jasnych – ciemny odcień. W ten sposób zapewnisz odpowiednie wrażenie wizualne i sprawisz, że wnętrze wyda się przestronne i jasne.

Korzystaj ze sprawdzonych sposobów dekoracji ściany i urządź swój dom tak, jak lubisz! W stylu loft wystrój nawiązuje do opuszczonych fabryk, magazynów i hal. Wszystkie części muszą współgrać i tworzyć tajemniczy, nieco surowy klimat. Tapety z efektem betonu to idealne rozwiązanie, które pomoże szybko stworzyć odpowiedni efekt na dużych powierzchniach.

Szukasz tapety z efektem betonu? Sprawdź https://tapetujemy.pl/wzory/tapety-beton

Artykuł partnera.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button