Sezon grzewczy? Z pompą ciepła jest to dużo prostsze!

Sezon grzewczy zawsze powoduje wiele obaw wśród domowników. Ostatnie miesiące i zawirowania na rynku energetycznym dodatkowo je potęgują. Spowodowane jest to m.in. przez sytuację geopolityczną i ekonomiczną. Przekłada się to m.in. na wyższe koszty eksploatacyjne związane z ogrzewaniem budynków. Sezon grzewczy nie musi być jednak zmartwieniem, gdy postawisz na odnawialne i ekologiczne źródła energii – takie jak pompa ciepła, z którą ogrzewanie może być wydajniejsze i bardziej oszczędne. Poznaj szczegóły i zobacz, jak instalacja OZE zabezpieczy Twoje oszczędności.

Nieuniknione wyższe rachunki eksploatacyjne – jakie są prognozy na przyszłość?

Nieustannie otrzymujemy komunikaty o podwyżkach cen gazu i energii. To tego doszły kłopoty z dostępnością węgla i innych paliw stałych, które dotychczas wykorzystywane były do ogrzewania większości gospodarstw domowych. Do tego dochodzi inflacja dochodząca do 20% i napięta światowa sytuacja związana z agresją krajów wschodnich. 

Prognozy na rok 2023 pod kątem cen ogrzewania i prądu elektryczne nie są optymistyczne. W 2023 roku prezes URE może zaakceptować podwyżki nawet o 180% – przy czym niektóre prognozy sugerują podwyżki do 300%! Rząd wprowadza teoretycznie barierę bezpieczeństwa dla elektrooszczędności, która zakłada 3 progi zużycia energii. Osoby zużywające mniej energii elektrycznej mają płacić niższe stawki, zaś konsumenci przekraczając granicę 2400 kWh i 3000 kWh w skali roku, będą płacić więcej. 

Jak się przed tym zabezpieczyć? Wykorzystując technologię taką jak pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczną. Poznaj potencjał OZE, który dzięki Vosti masz na wyciągnięcie ręki!

 

Sezon grzewczy? Z pompą ciepła jest to dużo prostsze! 2
Realizacje firmy Vosti

Na jakiej zasadzie działa pompa ciepła?

Pompy ciepła to urządzenia, które opierają swoje działanie na odnawialnych źródłach energii oraz energii elektrycznej. Ta ostatnia może pochodzić zarówno z sieci publicznej, jak i z instalacji fotowoltaicznych. W zależności od wybranego modelu, pompa ciepła pobiera energię cieplną z takich źródeł jak: woda, powietrze i grunt. Następnie dedykowany system sprawia, że wygenerowane ciepło dystrybuowane jest po domu lub innym budynku w ramach systemu grzewczego. Pompy ciepła mogą dostarczać podgrzaną wodę zarówno do tradycyjnych grzejników, jak i w systemie ogrzewania podłogowego. Wybrane modele wykorzystuje się również do podgrzewania wody użytkowej. Umiejętne dobranie mocy urządzenia i jego funkcji przekłada się na wzrost komfortu cieplnego domowników, a także na codzienną wygodę ich życia. 

Połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła

Fotowoltaika i pompa ciepła to coś, co wzajemnie się uzupełnia. Jeżeli postawisz na generowanie prądu z fotowoltaiki i zasilanie nim pompy ciepła, to Twoje roczne koszty zmaleją. W ten sposób gospodarstwa domowe uniezależniają się w dużym stopniu od wahań na rynku energetyki, a także od rosnących cen energii elektrycznej i ogrzewania. Dzięki temu każdy kolejny sezon grzewczy będzie spokojniejszy, a po jego zakończeniu w domowym portfelu zostanie więcej środków. Pozwoli Ci to na zadbanie o komfort cieplny, realne oszczędności i wygodę. Wszystko dlatego, że pompy ciepła są urządzeniami praktycznie bezobsługowymi. 

Ile zaoszczędzisz? Sprawdź sam

Oszczędności uzależnione są od wielu czynników. W dużej mierze ich wysokość zależna jest m.in. od rozbudowy całego systemu OZE. Pompa ciepła potrzebuje oczywiście do pracy energii elektrycznej (napędzającej sprężarkę), dlatego fotowoltaika to doskonałe uzupełnienie, lecz do pełnego systemu maksymalizującego efektywność i wydajność czerpania “zielonej energii” potrzebujesz jeszcze magazynu energii. Odpowiedzialny jest on za przechowywanie nadwyżek produkowanego prądu, które możesz wykorzystywać np. nocą, gdy panele fotowoltaiczne przechodzą w tryb uśpienia.

Sprawdź ofertę firmy Vosti 

Jeżeli poszukujesz sprawdzonej firmy zajmującej się montażem pomp ciepła to warto sprawdzić ofertę firmy Vosti. To prawdziwi profesjonaliści, którzy mają doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii. Zadbają nie tylko o dopasowanie mocy pompy ciepła do potrzeb energetycznych Twojego domu, ale także o połączenie jej z instalacją fotowoltaiczną lub o stworzenie jej od podstaw. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem Vosti, aby uzyskać więcej informacji na temat potencjalnej współpracy. Już dziś postaw na to, aby kolejny sezon grzewczy był spokojniejszy, bezpieczniejszy i przede wszystkim mniej obciążający dla Twojego portfela.

Artykuł partnerski vosti.pl

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button