Imitacja drewna na elewacji – zalety, montaż, opinie

W projektach nowoczesnych elewacji budynków jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych coraz częściej spotkać można imitację deski elewacyjnej. Ten wyglądający niezwykle naturalnie materiał idealnie podkreśla walory nieruchomości, nadając im unikatowego designu. Jakie zalety ma imitacja deski elewacyjnej na fasadzie budynku? Kiedy warto ją wybrać zamiast naturalnego drewna? Czy montaż imitacji deski elewacyjnej jest prosty? O tym w dalszej części artykułu.

Imitacja deski elewacyjnej – co to jest?

Imitacje desek elewacyjnych wykonane są zazwyczaj z trwałego styropianu o odpowiednich parametrach gęstości, kompozytu lub tworzywa sztucznego, natomiast ich warstwa wierzchnia pokryta jest odpowiednio zaimpregnowaną masą szpachlową. Dzięki temu tego rodzaju okładziny elewacyjne można w szybki i prosty sposób dociąć do odpowiednich rozmiarów, a przez odpowiednie nałożenie szpachli uzyskać efekt odwzorowujący idealnie desenie naturalnego drewna.

W ofercie czołowych producentów imitacji desek elewacyjnych spotkać można bardzo szeroki wybór kolorów z próbnika RAL, które doskonale dopasowują się do stolarki oraz perfekcyjnie odwzorowują deseń drewna charakterystyczny dla sosny czy dębu.

imitacja deski elewacyjnej firmy Wolszon

Dlaczego warto wybrać imitację deski na elewację?

System imitujący deski elewacyjne pozbawiony jest typowych wad charakterystycznych dla naturalnego drewna. Mowa tu w szczególności o konieczności wykonywania specjalistycznej renowacji i konserwacji oraz możliwej zmianie koloru elewacji pokrytej drewnem wraz z biegiem czasu. Co równie ważne, imitacje desek elewacyjnych nie absorbują wody, przez co pomimo zmiennych warunków atmosferycznych, zachowują swoje pierwotne walory. Fasada wykonana z imitacji deski elewacyjnej gwarantuje:

  • piękny i naturalnie prezentujący się efekt dekoracyjny,
  • trwałość na długi czas,
  • korzystne cenowo rozwiązanie,
  • szybkość montażu,
  • możliwość łatwego dostosowania kolorystyki do stolarki drzwiowej i okiennej.

Co istotne, imitacje desek elewacyjnych są lekkie i łatwe w montażu. Wystarczy odpowiednio przygotowane podłoże oraz klej, aby zupełnie odmienić wygląd elewacji. Trzeba jedynie pamiętać o odpowiednich warunkach pogodowych – temperatura na zewnątrz powinna wynosić przynajmniej 5°C, montaż nie powinien odbywać się podczas wilgotnych dni ani w czasie znacznego nasłonecznienia, gdyż zbyt szybko wysychający klej może utracić pożądane parametry.

Imitacja deski elewacyjnej ‒ opinie

Starannie wykonana elewacja domu przyciąga uwagę. Staje się także elementem zwiększającym wartość nieruchomości. Z tego względu warto zadbać o to, aby zastosowane na fasadzie materiały były trwałe i gwarantowały doskonały wygląd przez wiele lat.

Imitacja deski elewacyjnej, z racji swoich właściwości, cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami zarówno wśród inwestorów indywidualnych, jak i komercyjnych. Zdobi wejścia do domów, elementy wokół okien czy tarasów. Prezentuje się elegancko zarówno na nowoczesnych elewacjach, zestawiona razem z elementami chromowanymi i szkłem, jak i w starych domach, w których fasady utrzymane są w bardziej stonowanej formie.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button