Garaże blaszaki – jaki kolor wybrać?

Blaszane garaże mogą być wykonane w różnych kolorach – nie musi być to wcale nudna tradycyjna blacha. Co więcej, niektóre oferty wzbogacone są o możliwość zastosowania innej barwy bramy oraz pozostałej części konstrukcji. Najczęściej tego typu obiekty pokrywane są wysokiej jakości farbą akrylową. Dzisiaj podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierają kolor blaszaka. Czym się kierować?

Garaże blaszane – spójna koncepcja przestrzenna działki

Podstawowym sposobem wyboru koloru garażu jest nawiązanie kolorystyczne blaszaka do budynku. Ma to głównie związek z tym, że tego typu konstrukcje z reguły znajdują się na działce w pobliżu domów jednorodzinnych. Wówczas szukamy połączenia, które pomoże nam zachować spójną koncepcję całości.

Możemy zdecydować się na obiekty jednokolorowe lub dwukolorowe. Często ich barwa nawiązuje do dachu domu, który wykonany jest z dachówki lub blachodachówki. Aby wybrać estetyczne garaże blaszane, należy poświęcić chwilę i przyjrzeć się ofercie producenta. Popularnością cieszą się także konstrukcje, w których to ściany mają inny kolor, a bramy inny np. brązowy, szary czy antracytowy. Takie rozwiązanie daje pewność, że aranżacja przestrzeni na działce będzie spójna i harmonijna.

Jednokolorowy blaszak na działce

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na garaż dwustanowiskowy, czy jednostanowiskowy jego kolor jest niezwykle ważną cechą. Minimaliści chętnie skłaniają się ku konstrukcjom jednokolorowym, które wtapiają się w otoczenie. Wówczas zarówno ściany, jak i brama obiektu jest w takim samym kolorze.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się blaszaki w kolorze brązowym, które doskonale prezentują się w otoczeniu drzew i zieleni. To spokojny, neutralny kolor, który budzi pozytywne skojarzenia. Takie rozwiązanie jest szczególnie rekomendowane w przypadku, gdy konstrukcja stoi w pobliżu ogrodu, w którym znajdują się elementy drewniane np. altana, meble ogrodowe czy huśtawka.

Jednokolorowy garaż blaszany może zostać również utrzymany w barwie zbliżonej do koloru ogrodzenia. W takim przypadku także doskonale wtopi się w przydomowy wystrój. Garaże blaszaki to sposób na zapewnienie dodatkowego miejsca do przechowywania w atrakcyjnym wydaniu.

Oprócz brązu popularnością cieszą się również inne kolory m.in. antracyt, grafit, czarny oraz biały. Garaże tego typu dostępne są również w wydaniu blachy ocynkowanej. Te jednak z uwagi na dość specyficzną formę nie zawsze są pierwszym wyborem w przypadku działek mieszkalnych. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się na działkach rekreacyjnych, jako magazyny do przechowywania różnych rzeczy i sprzętów czy też na placach budowy.

Garaż blaszany może być oryginalnym uzupełnieniem działki

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że popularny blaszak może być ciekawym dodatkiem na działce. Wystarczy zadbać o odpowiednią aranżację, aby całość prezentowała się świetnie. W ostatnim czasie na popularności zyskuje blaszak jako alternatywa dla garażu murowanego. Na korzyść tego typu konstrukcji przemawia to, że może być ona tymczasowa – jeżeli za jakiś czas zmieni nam się wizja, będziemy mogli ten element przesunąć na inną lokalizację lub też całkowicie usunąć z działki.

Szczególną popularnością cieszy się garaż drewnopodobny. Taki obiekt do złudzenia przypomina konstrukcję wykonaną z drewna. Specjalna, wysokiej jakości okleina imituje słoje drewna. Ze względu na to, że wiele projektów domu wykorzystuje elewację z elementami z drewna lub drewnopodobnymi, takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie. Będzie tworzyło spójną kompozycję, jednocześnie będąc ciekawym elementem aranżacji przestrzeni wokół domu. Ponadto drewnopodobne konstrukcje nie wymagają impregnacji w porównaniu do obiektów wykonanych z naturalnego drewna.

Nie warto wybierać garażu, który w żaden sposób nie współgra z już istniejącymi elementami. Warto troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie, aby czuć się w nim dobrze i stworzyć miejsce idealne do odpoczynku i relaksu.  Z dużą starannością dobieramy wewnętrzne elementy wystroju wnętrz. Zasadę tę dobrze jest przenieść również na grunt aranżacji ogrodów i przestrzeni wokół budynków. Duża różnorodność kolorów konstrukcji sprawi, że z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button