Te narzędzia wykorzystasz nie tylko w warsztacie. Warto mieć je w domu

Usterki, awarie, drobne prace remontowe – to wszystko może spędzić sen z powiek. Nie zawsze musimy zatrudniać specjalistę. Wyposażeni w odpowiednie narzędzia z wieloma pracami damy sobie radę sami.

Czy narzędzia to rzeczywiście niezbędny wydatek?

Nie tylko majsterkowicze, posiadający swoje własne warsztaty, muszą posiadać zestaw narzędzi. Każdy z nas powinien zaopatrzyć się w te przedmioty. Mieszkając w domu czy mieszkaniu nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy nastąpi awaria. Nawet powieszenie obrazu wymaga odpowiedniego narzędziowego zaplecza. Nie musimy inwestować w drogie zestawy, istnieją bowiem takie, w których znajdziemy tylko te najbardziej przydatne narzędzia.

Czym kierować się przy wyborze pierwszego zestawu narzędzi

Wielu z nas obawia się ceny narzędzi. Gwarantujemy jednak, że te dobrej jakości posłużą nam przez lata, a w rezultacie pomogą zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na zatrudnienie fachowców. Rozglądając się za pierwszym zastawem narzędzi, celujmy w średnią półkę cenową, gwarantuje ona bowiem najlepszy stosunek jakości do ceny. Ważne, żeby zestaw zawierał tylko najpotrzebniejsze przedmioty, w innym przypadku najprawdopodobniej wielu z nich nigdy nie użyjemy. Podstawowe narzędzia obsłuży nawet osoba, która nie ma doświadczenia w takiego rodzaju pracach. Pamiętajmy, aby przy wyborze kierować się przede wszystkim jakością, renomą firmy oraz opiniami klientów. Możesz też poprosić o pomoc fachowców, pracujących w sklepie z narzędziami.

Które narzędzia powinny znaleźć się w naszym domu?

Pewnie zastanawiacie się, które narzędzia są tymi naprawdę niezbędnymi. Aby mieć pewność, że damy sobie radę z podstawowymi pracami w domu i prostymi usterkami powinniśmy zaopatrzyć się w następujące sprzęty:

  • Śrubokręty – trudno wyobrazić sobie drobne domowe prace bez użycia śrubokrętów. Ruszająca się półka, montaż wieszaków czy za luźno pracująca klamka. Z tym wszystkim poradzimy sobie za pomocą śrubokrętów. Warto zainwestować w zestaw zawierający wiele ich rodzajów. W zależności od śrubki, będziemy wybierać między różnymi wielkościami i zakończeniami, czyli pomiędzy śrubokrętem płaskim lub krzyżakowym.
  • Kombinerki – służą do przytrzymywania i zaciskania różnego typu materiałów. Dzięki nim możemy również przeciąć drut, gwoździe, a nawet chudy pręt. Jest to narzędzie wielozadaniowe, które możemy wykorzystać na naprawdę wiele sposobów. Najlepszymi kombinerkami będą te z ogumowanymi rączkami. Dzięki temu udogodnieniu mamy pewność, że narzędzie nie wyślizgnie nam się z dłoni.
  • Metrówka – to narzędzie bez którego nie możemy obejść się przy przygotowaniach do remontu. Dzięki niej dokładnie zmierzymy powierzchnie podłogi czy długość i wysokość ściany, tak aby odpowiednio wybrać np. wielkość mebli. Do domowego użytku wystarczająca będzie metrówka o długości do 5 metrów.
  • Zestaw kluczy – najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w cały zestaw kluczy. Taki gotowy zestaw zawiera między innymi klucze płaskie, nasadowe, nastawne i oczkowe. Narzędzie to ułatwi nam przykręcanie i odkręcania różnego rodzaju śrub.
  • Młotek – chcesz powiesić na ścianie nowy obraz lub zegar? W tej sytuacji młotek jest niezastąpiony. Przy zakupie zwróćmy uwagą na wielkość, wagę i sposób mocowania trzonka do rękojeści. Do podstawowych domowych prac z pewnością wystarczy nam młotek o wadze 200 g.
  • Wiertarka – przy jej wyborze zapoznajmy się z opiniami klientów na temat samego produktu, jak i tym, co pisze producent. Za pomocą tego narzędzia bez problemu sprostamy pracom remontowo-wykończeniowym.
  • Wkrętarka – narzędzie niemal wszechstronne. Dzięki niemu znacząco skrócimy czas poświęcony np. na skręcanie nowego zestawu mebli czy montażu uchwytu do telewizora.

Uzupełniona skrzynka z narzędziami jest niezbędna w każdym domu. Nie musimy być złotymi rączkami, aby samodzielnie podjąć się drobnych napraw. Zestaw narzędzi pozwoli nam być panem we własnym domu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button