Jaki zegar wybrać?

Przyjęło się mówić, że szczęśliwi czasu nie liczą. Jednak idąc tym tropem, trudno byłoby wyobrazić sobie ich brak w domowej przestrzeni. Człowiek potrzebuje stałego rytmu dnia, a niekiedy nawet rutyny, aby móc osiągnąć stabilizację i wewnętrzny spokój. Pomocny w tym zakresie będzie zegar, który stojąc na straży naszego czasu zadba o odpowiedni harmonogram dnia. Czy jednak współczesne modele czasomierzy ograniczają się wyłącznie do tej funkcji? Czy to ich jedyna właściwość? Oczywiście, że nie! Oprócz praktycznej funkcji zegarów należy wspomnieć o ich wyjątkowej dekoracyjności i uniwersalności, która sprawdza się w każdym wnętrzu – niezależnie od rodzaju pomieszczenia czy panującej stylistyki.

Zegar ścienny – model cieszący się największą popularnością

Są takie meble i dodatki, które święcą triumfy przez wiele lat swojego istnienia. Jednym z nich są właśnie zegary ścienne, będące udaną alternatywą dla stojących modeli. Są zarezerwowane do wszystkich wnętrz, co bez wątpienia podnosi ich atrakcyjność. Właściwie dobrane uzupełnią zarówno nowoczesne, minimalistyczne wystroje, jak również te utrzymane w eklektycznym wydaniu. Ich ogromna różnorodność jest w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom, o czym zresztą dowodzi olbrzymie zainteresowanie dużymi zegarami ściennymi. Proste modele z okrągłą lub kwadratową tarczą znajdą zastosowanie w nowoczesnych aranżacjach, podczas gdy drewniane modele, najczęściej wzbogacone wahadłem zjednają sympatię miłośników stylu retro i vintage.

Zegar do każdego pomieszczenia

Listę miejsc, w których obecność zegara jest mile widziana, otwiera kuchnia. To bowiem serce całego domu i miejsce spotkań domowników, dlatego stanowi niezbędny element wystroju o wysokim współczynniku funkcjonalności. Nie oznacza to jednak, że kwestia praktyczności całkowicie wypiera estetykę. Zegary kuchenne potrafią zaskakiwać oryginalną formą. Mogą być w kształcie naczyń czy sztućców.

Jednak nie tylko w kuchni powinno znaleźć się miejsce na czasomierz. Także w salonie trudno wyobrazić sobie ich brak. Pomyśleli o tym projektanci oferujący modne zegary ścienne z kryształkami. Jedno pozostaje pewne – wnętrze w takiej oprawie zyska wyrafinowanego charakteru!

Zegar jest również częstym dodatkiem do pokojów dziecięcych. Najczęściej udekorowany kolorowymi postaciami z ulubionych bajek stanowi uzupełnienie całego wystroju.

A gdyby tak przykleić

Zmieniające się trendy dotykają także zegarów. Oprócz klasycznie zawieszanych na ścianie, można spotkać również modele przyklejane. Wszystkie ich elementy są doklejane oddzielnie, dzięki czemu dają użytkownikowi pełną swobodę w zakresie montażu. To bez wątpienia gorący hit ostatnich sezonów, który z dumą zagości w nowoczesnych aranżacjach!

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button