Bliżej natury – najpiękniejsze tekstylia z naturalnego lnu.

Elementy natury we wnętrzach sprawiają, że aranżacja staje się przytulniejsza i daje poczucie bezpieczeństwa. Ekologiczne, naturalne wystroje są również bardzo modne – spotyka się je niemal w każdym stylu dekoratorskim. Jednym z najlepszych sposobów na zaproszenie natury do swojego mieszkania jest postawienie na tekstylia z naturalnych włókien. Dodatki z lnu sprawdzą się w tej roli zarówno na płaszczyźnie praktycznej, jak i estetycznej.

Czym charakteryzują się tekstylia z lnu?

Len to naturalny materiał, znany od lat. Produkuje się z niego zarówno odzież, jak i tekstylia domowe. Charakterystyczną cechą lnianych tkanin jest wyraźny splot i praktyczne właściwości, takie jak antyalergiczność czy antybakteryjność. Co ciekawe, lniane produkty z wiekiem zamiast niszczyć się, nabierają szlachetności. Każde kolejne pranie sprawia, że stają się bardziej miękkie i przyjemne w dotyku.

Jakie tekstylia z lnu można wprowadzić do wnętrza?

Lniane tkaniny świetnie sprawdzają się jako materiał na letnią odzież czy pościel. Są bowiem przewiewne i oddychające, co korzystne dla skóry ich użytkownika. Jeśli chodzi o wykorzystanie lnianych tekstyliów w roli bardziej dekoracyjnej, warto natomiast wziąć pod uwagę zasłony oraz ozdobne poszewki na kanapę czy fotel.

Bliżej natury - najpiękniejsze tekstylia z naturalnego lnu. 2

Zasłony lniane – kiedy się sprawdzą?

Zasłony pełnią we wnętrzu bardzo ważną rolę. Przede wszystkim gwarantują prywatność i regulują ilość światła we wnętrzu. Dodatkowo, tworzą też istotną dla aranżacji oprawę okienną. Zasłony lniane charakteryzuje przy tym optymalna gęstość – materiał w umiarkowanym stopniu blokuje promienie słoneczne i szlachetnie prezentuje się na tle ściany. Wprowadza do aranżacji wyraźne odniesienie do natury, zarówno za sprawą swojej struktury, jak i kolorystyki. Chociaż najczęściej natrafia się na delikatne, neutralne odcienie zasłon lnianych, to nie brakuje również wariantów w bardziej wyrazistym tonie. Jednak nawet świeża, turkusowa zasłona z lnu prezentuje się subtelnie i świetnie łączy z innymi kolorami. Dzięki różnorodności dostępnych kolorów, lniane zasłony sprawdzą się właściwie w każdym stylu dekoratorskim: od rustykalnego, poprzez skandynawski, aż po klasyczny.

Poszewki lniane – klasyka i ponadczasowy styl

Wybór lnianych poszewek dekoracyjnych na kanapę w salonie czy na fotel w sypialni to uniwersalne rozwiązanie i świetna inwestycja. Len bardzo dobrze sprawdza się bowiem jako materiał użytkowy. Nawet po wielu latach eksploatacji nie pojawiają się na nim nieestetyczne zmechacenia czy charakterystyczne supełki. Poszewki lniane są przy tym bezpieczne – nawet dla dzieci i alergików. Nie powodują podrażnień w kontakcie ze skórą i nie alergizują. Ze względu na gęsty, mocny splot lniana tkanina nadaje poduszkom szlachetny wygląd. Podobnie jak w przypadku zasłon, lniane poszewki również wybarwiane są na różne kolory, co pozwala wykorzystać je we wnętrzu również jako element dekoracyjny. Jasne poszewki sprawią, że aranżacja nabierze przytulności, zaś te bardziej wyraziste ożywią przestrzeń i odświeżą wystrój.

Więcej lnianych tekstyliów można zobaczyć na stronie: https://elado.pl.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button