3 sposoby na elewację domu inspirowaną naturą

Marzy Ci się drewniana lub betonowa elewacja? A może chciałbyś, aby Twój dom był wykończony na zewnątrz w sielskim, rustykalnym klimacie? Inspiracje naturą to zawsze modny i ciekawy wybór, jednak aby uzyskać dobry efekt, nie musisz wydawać fortuny na prawdziwy kamień albo martwić się o regularną pielęgnację desek. Dowiedz się, jakie techniki dekoracyjne warto wykorzystać, aby stworzyć elewację domu, która będzie przyciągać wzrok zupełnie jak naturalna.

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego warto rozważyć stworzenie elewacji z imitacją betonu,
  • jaką przewagę nad elewacją drewnianą ma efekt dekoracyjny Deska,
  • jak stworzyć efektowną rustykalną elewację.

Naturalne drewno czy prawdziwy beton to materiały, dzięki którym niewątpliwie można stworzyć efektowną elewację domu. Niestety, bywają one bardzo drogie, a do tego nie pod każdym względem praktyczne. Właśnie dlatego marka Caparol opracowała techniki dekoracyjne, za pomocą których można z łatwością stworzyć elewację taniej, szybciej i bez konieczności późniejszej pielęgnacji.

1.     Nowoczesne elewacje z wykorzystaniem techniki Beton

Pierwsza technika dekoracyjna, na którą powinni zwrócić uwagę miłośnicy naturalnych materiałów, to Beton. Efekt ten wiarygodnie imituje naturalny materiał, a do tego umożliwia indywidualną aranżację – dzięki różnym wariantom wykonania.

Technika Beton sprawdzi się szczególnie w aranżacjach nowoczesnych i minimalistycznych, które idealnie podkreśli swoim surowym pięknem. Ciekawym rozwiązaniem będzie też połączenie go z drewnem lub techniką dekoracyjną Deska, o której więcej przeczytasz poniżej. Takie rozwiązanie stworzy ciekawy kontrast oparty o efekt ciepło-zimno.

2.     Elewacja domu niczym prawdziwe drewno – technika dekoracyjna Deska

Naturalne drewno, chociaż piękne, jest bardzo wymagające. Niezbędna jest jego regularna konserwacja – w przeciwnym razie deski tracą swoje właściwości i z czasem niszczeją pod wpływem słońca i deszczu. Taka pielęgnacja wymaga niestety dużego nakładu sił i środków. Jeśli chcesz tego uniknąć, możesz zdecydować się na klasyczne farby elewacyjne albo poszukać alternatywy dla drewna.

Caparol proponuje w tym zakresie technikę dekoracyjną Deska. To rozwiązanie, które dodaje budynkowi wyjątkowego uroku i naturalnego ciepła – zupełnie jak prawdziwe drewno! Sześć naturalnych kolorów do wyboru pozwoli Ci osiągnąć efekt łudząco przypominający dokładnie taki rodzaj desek, jaki wymarzyłeś sobie do zastosowania na elewacji Twojego domu.

3.     Nowoczesne elewacje domów z wiejską nutą – technika Rustico

Ostatnia propozycja marki Caparol z pewnością przypadnie do gustu osobom, które mieszkają na wsi i chcą stworzyć elewację nawiązującą klimatem do tego miejsca, albo po prostu zyskać namiastkę sielskiego klimatu na swoim własnym, miejskim podwórku. Łagodna technika dekoracyjna Rustico pozwala na kreatywną aranżację tynków i nadaje elewacji wyjątkową, trójwymiarową strukturę.

Aby osiągnąć efekt, który będzie kojarzył się z naturą, nurtem eko i wiejskim życiem, należy nakładać specjalnie dobrane tynki elewacyjne i kształtować je w strukturze falistej lub cienkich linii – zależnie do Twoich upodobań. Postępuj zgodnie z instrukcją, a efekt z pewnością Cię urzeknie!

Elewacje domów tak piękne, jak naturalne, a do tego odporne na uszkodzenia i niewymagające pielęgnacji – to możliwe! Poznaj bliżej dostępne techniki dekoracyjne Caparol i wybierz efekt, który pozwoli Ci stworzyć elewację do złudzenia przypominającą naturalną.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button