Plakaty czy obrazy? Którą dekorację ścienną wybrać?

Wiele osób marzy o atrakcyjnym zagospodarowaniu ścian zarówno w biurze, jak i w domu. Pomysłów na ciekawą aranżację ściany nie brakuje, jednak wiele osób wybiera przede wszystkim obrazy i plakaty.

Popularność obrazów i plakatów

Obrazy od zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem osób troszczących się o atrakcyjną aranżację różnorodnych przestrzeni. Wiele z przedstawień malarskich z powodzeniem nazwać można wysoką sztuką, co niestety wiąże się z poważnymi wydatkami. Ciekawe obrazy, niekoniecznie te pochodzące z XVIII czy XIX wieku, kosztują niemało i w związku z tym grupa osób, która może sobie pozwolić na ich zakup, jest dość niewielka. Na szczęście nowoczesne technologie druku pozwoliły na przeniesienie wielu arcydzieł do świata cyfrowego i wydrukowanie ich kopii na płótnie. W ten sposób reprodukcje słynnych dzieł sztuki stały się znacznie bardziej dostępne. Technologia druku cyfrowego umożliwiła także tworzenie obrazów na podstawie nowoczesnych grafik i fotografii.

Nowoczesne plakaty na ścianę zupełnie nie przypominają tych z końca XX wieku. Chociaż już wtedy powstawały bardzo ciekawe grafiki, były one wyjątkowo nietrwałe. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dzięki nowoczesnej technologii druku i wysokiej jakości papierowi, na którym przygotowuje się plakaty, tego typu dekoracje stały się równie trwałe jak obrazy. Co ciekawe, dzisiaj dzięki szerokim możliwościom personalizacji odbiorca może wybrać dowolną grafikę, która ma być wzorem plakatu i dostosować ją do swoich potrzeb. Wysoka jakość druku cyfrowego sprawia, że problemu nie stanowi już ani ilość barw, ani poziom splątania kolorów. Na plakacie równie dobrze może znaleźć się np. grafika nawiązująca do stylu impresjonistów.

Co wybrać – obraz czy plakat?

Niewątpliwie nowoczesne techniki poligraficzne sprawiły, że obrazy i plakaty stały się nie tylko bardziej dostępne, lecz także atrakcyjne jako dekoracje ścienne. Jeśli masz taką możliwość, możesz oczywiście wybrać oryginalny obraz namalowany na płótnie, to jednak rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w domu. W biurze istnieje zbyt duże ryzyko, że dekoracja zostanie skradziona albo zniszczona w wyniku nieprawidłowego czyszczenia. Znacznie lepszym rozwiązaniem do biura są obrazy drukowane na płótnie, które mogą być nie mniej ciekawe niż przedstawienia malarskie. W przypadku nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych firm świetną opcją będzie znalezienie plakatów, które nawiązują do działalności przedsiębiorstwa lub panującej tam atmosfery.

Do domu możesz zamówić niemal każdy rodzaj dekoracji, ogranicza cię jedynie wyobraźnia oraz rodzaj wybranej aranżacji:

  • plakaty świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, w pokojach nastolatków, w industrialnych i loftowych aranżacjach;
  • obrazy drukowane na płótnie to doskonały wybór do sypialni lub salonu;
  • obrazy malowane na płótnie świetnie podkreślą klimat domowej biblioteki, gabinetu lub salonu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

1 komentarz

  1. Obrazy drukowane na płótnie zyskują coraz większą popularność nadając naszym wnętrzom niepowtarzalny klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button