Jak urządzić łazienkę w bloku?

Tym, co łączy łazienki w blokach, jest zwykle niewielka powierzchnia. Urządzenie wnętrza, które będzie jednocześnie stylowe i funkcjonalne może wydawać się trudnym zadaniem. Dzięki odpowiednio przemyślanemu projektowi i armaturze dopasowanej do zapotrzebowania osiągnięcie upragnionych efektów jest jednak możliwe. Jak zaplanować remont łazienki, aby spełniła ona oczekiwania domowników?

Jak dobrać kran do umywalki i armaturę do małej łazienki?

W blokach liczy się funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. W mieszkaniach, w których łazienki nie są aż tak małe często okazują się nieustawne. W przypadku wąskich pomieszczeń na planie prostokąta lub małych, narożnikowych łazienek stawia się zwykle na kabiny prysznicowe. Ich atutem jest możliwość dopasowania kształtu brodzika do danej przestrzeni. Osoby, którym bardzo zależy na wannach mogą odnaleźć małe narożne i przyścienne modele.

Dobierając umywalkę do łazienki w bloku warto również poszukać niewielkich elementów armatury. Korzystnymi rozwiązaniami będą tutaj umywalki narożne, wiszące i wpuszczane w blat. Misa nie może być oczywiście zbyt duża. Aby uniknąć zachlapań, warto w przemyślany sposób dopasować kran do umywalki. W tej kategorii pojawiają się modele stojące, które mogą być montowane na obrzeżach zlewu lub na blacie za ozdobną misą. Warte uwagi są również krany naścienne. Co warto o nich wiedzieć?

Bateria podtynkowa umywalkowa – korzystne rozwiązanie w bloku

Wśród baterii do umywalek montowanych na ścianach coraz większą popularnością cieszą się modele podtynkowe. W przypadku kranów z tej kategorii na powierzchni ściany znajduje się tylko wylewka i dźwignia lub pokrętła. Cała konstrukcja ukryta jest w ścianie, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Dzięki takiej opcji o wiele łatwiej jest też utrzymać porządek w łazience. Widoczność niewielu elementów zmniejsza ilość powierzchni do wycierania.

Właściwie dobrana bateria podtynkowa umywalkowa będzie też funkcjonalna i dopasowana do aranżacji. Bez problemu odnaleźć można modne krany w kolorze stalowym, mosiężnym, złotym, białym lub czarnym. Ich stylistyka jest być ponadto spójna z konwencją modernistyczną, glamour, vintage, skandynawską lub minimalistyczną. Kłopotu nie sprawi też odnalezienie wyjątkowo trwałych modeli z ceramicznymi głowicami oraz baterii z perlatorem, które pozwolą zaoszczędzić wodę.

Dozownik do mydła, czyli jak zadbać o funkcjonalność?

Praktyczna umywalka z odpowiednio dobraną baterią z pewnością wpłynie na funkcjonalność łazienki. Urządzając to pomieszczenie nie należy jednak zapominać o istotnych elementach, do których nie zawsze przykłada się wystarczająco dużą wagę. Ważną funkcję w łazience pełni też dozownik do mydła. W blokach rozwiązanie to może okazać się bardziej praktyczne od mydelniczki, ponieważ ułatwi zachowanie ładu i uchroni przed wpadającymi w zakamarki pomieszczenia kostkami mydła.

To jednak niejedyne atuty. Oprócz klasycznych pojemników na płyn można bowiem nabyć eleganckie dozowniki montowane na blacie lub obrzeżu zlewu. W małych łazienkach wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem okażą się dozowniki naścienne. Osoby chcące kontrolować wykorzystanie mydła mogą wybrać dozowniki automatyczne i spieniające. W mieszkaniach, które odwiedza wielu gości warto postawić na modele bezdotykowe. Odpowiednio dobrane elementy dużej i małej armatury łazienkowej pozwolą urządzić wygodne i stylowe wnętrze.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button