Geowłókniny w przydomowym ogrodzie – gdzie warto je wykorzystać?

Geowłókniny mają szereg różnych zastosowań, zarówno w budownictwie, jak i ogrodnictwie. Niektórym wydaje się, że można je stosować tylko na terenie inwestycji dużych rozmiarów, np. przy budowie dróg czy parkingów przy sklepach. Tymczasem geowłókniny można też z powodzeniem stosować w przydomowym ogrodzie. Zobacz, gdzie warto je wykorzystać.

Geowłókniny jako podbudowa chodników i podjazdów

Podjazd przed garażem, chodnik prowadzący od ogrodzenia do drzwi domu czy alejki w ogrodzie to tylko kilka miejsc, w których doskonale sprawdzą się geowłókniny. Ułożone pomiędzy gruntem, a kamieniem czy innym materiałem wierzchnim zapewnią stabilizację podłoża i będą zapobiegać przemieszczaniu się kolejnych warstw pod kostką brukową czy płytami chodnikowymi. Dzięki geowłókninie cała konstrukcja nabiera sztywności i jest zdecydowanie bardziej stabilna, co znacząco przedłuża jej trwałość w niezmienionym stanie. Korzystając z niej możesz mieć pewność, że dojazd do domu czy parking będzie równy i nie pojawią się z czasem żadne zapadliska czy dziury.

Geowłókniny przy budowie oczka wodnego

Stabilizującą funkcję geowłókniny warto wykorzystać również przy okazji budowy oczka wodnego. Geowłóknina będzie tutaj pełnić również drugą funkcję, jaką jest odseparowanie folii wyścielającej oczko wodne od gruntu. Dzięki geowłókninie można zatem nie tylko wzmocnić całą konstrukcję oczka wodnego, ale również zapobiegać uszkodzeniom folii powstającym w wyniku rozrastania się korzeni sąsiadujących z oczkiem roślin.

Geowłókniny jako wzmocnienie skarpy

Nie każda działka, na której budowany jest dom jest płaska jak stół. W wielu rejonach działki o dość znacznym stopniu nachylenia są zjawiskiem zupełnie normalnym, co często utrudnia ich zagospodarowanie ze względu na osuwanie się gruntu. W takich sytuacjach warto sięgnąć po geowłókniny, które będą doskonale umacniać skarby i nasypy, co zapobiegnie powstawaniu osuwisk i umożliwi zagospodarowanie skarpy na wiele różnych sposobów.

Geowłóknina nad stawem i rzeką

Stabilizującą właściwość geowłókniny mogą wykorzystać również osoby mające na działce staw lub niewielką rzeczkę. Geowłóknina nad stawem i rzeką, podobnie jak w przypadku skarpy, pozwoli umocnić ich brzegi i zapobiec ich osuwaniu się do wnętrza zbiornika wodnego. Zwiększy to bezpieczeństwo osób stojących na brzegu, gdyż ryzyko osunięcia się brzegu będzie znacząco zmniejszone.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button