
Telewizor od lat zajmuje ważne miejsce w większości salonów polskich mieszkaniach. Mimo że coraz więcej osób rezygnuje z abonamentów telewizyjnych, to większe ekrany służą jako domowe kino, monitor do gier, czy po prostu odtwarzacz muzyki. Chcąc utrzymać spójny wystrój wnętrza, warto poświęcić trochę czasu na dobór odpowiedniej szafki pod sprzęt RTV. Oferta nowoczesnych mebli do salonu jest bardzo bogata, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Spis treści
Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze mebli pod telewizor?
Posiadanie telewizora zwykle w konsekwencji pociąga za sobą obecność dekodera, odtwarzacza DVD, konsoli do gier wideo, sprzętu audio i być może kilku innych gadżetów. Kłębowisko kabli, jakie w mgnieniu oka powstaje przy podłączeniu do prądu każdego z produktów, jest postrachem każdego estety. Przy poszukiwaniu szafki pod telewizor warto zwrócić uwagę, czy posiada ona wystarczająco dużo miejsca do przechowania wszystkich sprzętów, które posiadamy.
Do minimalistycznego wystroju dobrym wyborem będzie mebel RTV posiadający drzwi lub szuflady. Dzięki temu większość przedmiotów można ukryć i nie psują one efektu wizualnego całości wnętrza. Osoby, których widok dekodera lub odtwarzacza leżących na wierzchu w żaden sposób nie drażni, mogą postawić na wybór szafki RTV bez drzwiczek, pozwalającej wyeksponować urządzenia. W takim wypadku warto uporać się w sprytny sposób z kablami, na przykład podpinając je, np. z tyłu szafki.
Pomieszczenia urządzone w nowoczesnej stylistyce znakomicie przyjmą na przykład designerskie szafki rtv ze stali lub z wykończeniem w wysokim połysku, ale w odważnym jaskrawym kolorze. Na rynku dostępne są w końcu nie tylko drewniane meble, ale również modele wykonane z metalu. Te ostatnie doskonale sprawdzą się w industrialnych salonach.
Jakie są opcje montażu nowoczesnych szafek rtv?
Uwzględniając swoje preferencje, możemy tak dobrać meble, żeby z pełną satysfakcją korzystać z nich przez długi okres czasu. Najpopularniejszymi modelami szafek rtv pod względem sposobu ich montażu są:
- szafki wiszące
Należy uprzednio sprawdzić, czy ściana, na której zamierzamy ją zamontować, wytrzyma określone obciążenie. Plusem jest efekt wizualny nadający wnętrzu lekkości i łatwość odkurzania podłogi pod szafką.
- szafki stojące z nóżkami
W takim wypadku nie trzeba się martwić o wytrzymałość ściany. Jest to wybór najbardziej uniwersalny, zdający test w większości domów.
- szafki stojące bez nóżek
Trzecia opcja, sprawiająca równie mało kłopotu w montażu co druga. Trzeba się jednak liczyć z utrudnionym dostępem do powierzchni pod szafką, ponieważ często podłogę od dna mebla dzieli niewielka szczelina. Odsuwanie szafki może stać się często wykonywanym zadaniem.
Artykuł sponsorowany.