Łódź tonie w problemie wilgoci. Jak z nią walczyć?

Wilgoć pojawia się etapami i skutkuje wykwitem szkodliwego dla zdrowia grzyba. Jeśli zauważymy taką sytuację, to powinniśmy od razu przejść do działania. W końcu chodzi o nasze zdrowie i mienie.

Technologia budowy starszych nieruchomości znacząco odstawała od dzisiejszych możliwości. W związku z tym wiele z nich wykonano z materiałów, które sprzyjają wsiąkaniu wody. Ściany narażone na wieloletnie wchłanianie cieczy, są bardzo niebezpieczne i mogą grozić uszkodzeniem konstrukcji nieruchomości. Ponadto problem pojawiającej się pleśni może dotyczyć wszystkich mieszkańców, wliczając w to najwyższe kondygnacje. Jeśli na nich jest grzyb lub wilgoć w ścianach, to problem jest poważny. Jak się z nim uporać?

Metody walki z wilgocią

Przyczyn powstawania wilgoci jest przynajmniej kilka. Może być spowodowana przez wysoki poziom wód gruntownych, bliskość zbiorników wodnych czy rzek. Podciąganie kapilarne sprawia, że wilgoć wsiąka w strukturę muru i kieruje się ku górze na inne kondygnacje. Konsekwencją tego jest nie tylko nieestetyczny wygląd, ale również niebezpieczny dla zdrowia grzyb. Jest kilka sposobów na walkę ze wchłanianiem przez ściany wilgoci. Może to być iniekcja krystaliczna, osuszanie dmuchawami, czy regularne wietrzenie. Jednak niektóre metody mają stricte charakter doraźny. Zaraz po zaprzestaniu korzystania z nich wilgoć i grzyb wracają, degradując otaczające nas mury.

Skutecznie pozbądź się wilgoci

Istnieje system Aquapol, którego zadaniem jest pełnienie funkcji wtórnej izolacji poziomej przy jednoczesnym aktywnym osuszaniu przegród murowych. Oznacza to, że proces podciągania kapilarnego zostaje wstrzymany, a w zasadzie odwrócony. Zmiana polaryzacji dipola wody sprawia, że zaczyna się ona kierować ku ziemi. Pozostawiony sam sobie upora się z wilgocią kapilarną, a dodatkowo specjaliści Aquapol pomogą zidentyfikować i pozbyć się innych przyczyn zawilgocenia niż podciąganie kapilarne. W konsekwencji uzyskujemy komplementarność działań i gwarancję zadziałania na wszystkie przyczyny złego stanu wilgotnościowego budynku. Wspomniany system gwarantuje skuteczność przez 20 lat. Powinniśmy w tym okresie znaleźć czas na prace naprawcze, których intensywność uzależniona jest od kondycji murów.

Destrukcyjna siła wilgoci

Wilgoć sprzyja rozwojowi grzybów, które swój charakterystyczny zapach rozpylają w piwnicach, ale i niektórych mieszkaniach. Jeśli to zagrożenie wdarło się do naszego domu, to istnieje duże ryzyko uszczerbku na zdrowiu. Jest to szczególnie niebezpieczna sytuacja dla alergików. Ponadto struktura muru może zostać naruszona, co w efekcie grozi wieloma niebezpieczeństwami w tym zawaleniem budynku. Powiedzenie „kropla drąży skałę”, jest tu jak najbardziej adekwatne i pokazuje niszczycielską siłę wody. Jeżeli więc zauważymy gdzieś w naszym otoczeniu wilgoć lub grzyba, to warto rozpocząć osuszanie murów. Łódź ma sprawdzone metody, o których więcej informacji znajdziemy na https://www.aquapol.pl/lodz/.

Osuszanie murów w łódzkich nieruchomościach, to zadanie wymagające wiedzy i sprzętu. Jeśli zignorujemy ów problem, ten tylko urośnie, dosłownie. Dlatego warto zastosować sprawdzoną, bezinwazyjną metodę, które znacząco ograniczą koszty doraźnych rozwiązań. W ten sposób na długie lata będziemy spokojni o swoje zdrowie i kondycję samej nieruchomości.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button