Jak ukryć karnisz? Szybszy sposób na zamaskowanie karnisza

Stara, nieestetyczna szyna sufitowa przyprawia Cię o ból głowy i nie masz pojęcia co zrobić, by ją sprytnie ukryć? W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się nowoczesne zabudowy mocowane do sufitu, które za sprawą specyficznej konstrukcji umożliwiają całkowite ukrycie karnisza. Wybór jest spory, dlatego też warto wiedzieć, jakie są plusy i minusy poszczególnych rozwiązań. Zobacz, jak szybko i niedużym kosztem możesz zamaskować karnisz w swoim wnętrzu!

Zasłony i firany to wdzięczne elementy dekoracyjne, które świetnie prezentują się w niemal każdym pomieszczeniu. Niestety, szyny sufitowe i klasyczne karnisze często zaburzają ogólny wygląd całej aranżacji, dlatego warto pomyśleć o tym, by je ukryć. Jak to zrobić? Istnieje kilka metod, a wśród nich:

  • tradycyjne osłony karnisza z płyt GK – to rozwiązanie cieszy się dużym uznaniem wśród osób, które chcą ukryć karnisz w swoim wnętrzu. Taką zabudowę można w prosty sposób wykonać z płyty gipsowo-kartonowej, którą następnie malujemy farbą na wybrany kolor. Jak stworzyć zabudowę karnisza z płyt gk? Na początek mierzymy ścianę z oknem, ustalamy wysokość osłony i przycinamy płytę do odpowiedniego rozmiaru. Kolejnym krokiem jest ustalenie głębokości wnęki i przymocowanie karnisza wraz profilem aluminiowym. Teraz wystarczy tylko przymocować osłonę do profilu za pomocą wkrętów;
  • listwy maskujące – listwy w kształcie litery L, które wykonane zostały z wytrzymałego polistyrenu lub poliuretanu, to kolejny sprytny sposób na stworzenie estetycznej zabudowy karnisza. Gotową listwę przyklejamy bezpośrednio do sufitu i malujemy na dowolny kolor. Stworzona w ten sposób konstrukcja jest odporna na pęknięcia i inne uszkodzenia, dzięki czemu zachwyca nienagannym wyglądem przez wiele lat;
  • sztukateria – to niezwykle stylowe listwy dekoracyjne, która nie tylko zasłonią karnisz, ale będą ozdobą samą w sobie. Warto sięgać po modele z poliuretanu lub polistyrenu, których kształt jest zbliżony do litery L. Montaż sztukaterii wygląda podobnie jak w przypadku listew maskujących, w związku z czym nie powinien przysporzyć nam większych problemów.

Jak ukryć karnisz? Szybszy sposób na zamaskowanie karnisza 2

Jak zamontować osłonę karnisza?

Wszystkie powyższe metody zapewniają ten sam efekt – osłaniają nieestetyczny karnisz i wprowadzają do wnętrza niepowtarzalny klimat. Jest jednak sposób, dzięki któremu zrobimy to samo w znacznie krótszym czasie i przy użyciu mniejszej ilości materiałów wykończeniowych. Mowa tu o gotowych osłonach karnisza oferowanych przez polską firmę FlexGips, które wykonane zostały z płyt GK. Wykorzystując te formatki, nie musimy się martwić o żmudne szpachlowanie i wtapianie narożników. Odpada również etap obrabiania płyty, ponieważ dostarczony element ma dokładnie taki rozmiar, jakiego potrzebujemy.

A jak wygląda montaż takiej osłony karnisza? To naprawdę proste!

  1. Kupujesz gotowy element na: sklep.flexgips.com.
  2. Wsuwasz stalowe kątowniki pomiędzy prefabrykowaną płytę i skręcasz elementy ze sobą.
  3. Odmierzasz miejsce, w którym chcesz umieścić osłonę i przykręcasz ją za pomocą wkrętów.
  4. Malujesz gotową zabudowę karnisza na wybrany kolor.

Więcej informacji na temat osłon karnisza FlexGips znajdziesz na: https://sklep.flexgips.com/oslony_karnisza.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button