Aby odpowiednio dbać o środowisko, należy ograniczyć nieco zużycie plastiku. Warto przede wszystkim korzystać z siatek oraz opakowań wielorazowych, a także przestawić się, między innymi na picie filtrowanej wody. Pozwoli to uniknąć problemu składowania butelek plastikowych. Coraz więcej osób decyduje się też na montaż funkcjonalnych filtrów podzlewozmywakowych w swoich domach, dzięki temu ma dostęp do czystej i krystalicznej wody. Jakie zalety ma to rozwiązanie? Czy rzeczywiście warto zamontować taki filtr?
Spis treści
Filtry podzlewozmywakowe – co to jest?
Są to urządzenia, których coraz częściej używa się w domach oraz mieszkaniach, a nawet budynkach użyteczności publicznej. Ich zadaniem jest polepszanie parametrów i jakości wody, a także poprawa jej smaku. Służą do uzdatniania wody kranowej oraz studziennej. Główną zaletą filtrów podzlewozmywakowych jest fakt, że dzięki nim można pić wodę prosto z kranu oraz używać jej bezpośrednio do gotowania. Pozwala to na ograniczenie zakupu wody butelkowanej.
Przed montażem filtra warto przede wszystkim sprawdzić najpierw jakość wody w domu. Można tego dokonać, pobierając próbkę wody z kranu i wysyłając ją do laboratorium. Dzięki tym wynikom można poznać między innymi twardość wody, a także dowiedzieć się, czy nie namnażają się w niej bakterie.
Jak działa filtr podzlewozmywakowy?
Filtry podzlewozmywakowe podłącza się do rury doprowadzającej wodę do kranu, która zwykle biegnie pod zlewem. Podczas remontu lub budowy warto zatem zostawić sobie nieco miejsca w szafce, aby móc postawić tam filtr. Montaż urządzenia jest bardzo łatwy, podążając za wskazówkami zawartymi w instrukcji, można wykonać tę czynność w kilka chwil.
Woda przechodzi zwykle przez trzy rodzaje filtracji: mechaniczną, wyłapującą osad, powstały po czyszczeniu rur, główną, która usuwa metale ciężkie, chlor oraz osmotyczną. Nie da się ukryć, że filtracja osmotyczna jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala na pozbycie się także szkodliwych bakterii i wirusów. W tym wypadku filtrowanie odbywa się pod specjalnym ciśnieniem, a następnie przechodzi przez błonę półprzepuszczalną, przez którą przedostają się wyłącznie cząsteczki wody.
Filtr podzlewozmywakowy może działać na zasadzie filtra węglowego połączonego z filtrem sedymentacyjnym, czyli usuwać zanieczyszczenia, mechaniczne, mikrobiologiczne, chemiczne.
Jakie są zalety montażu filtrów podzlewozmywakowych?
Przede wszystkim dzięki nim można swobodnie korzystać z wody, pijąc ją bezpośrednio z kranu. Dodatkowo zajmują one niewiele miejsca, zmieszczą się nawet pod wąską szafką. Co więcej, filtry te bardzo łatwo się montuje, a także wymienia w nich wkłady.
Na jakie filtry podzlewozmywakowe warto się zdecydować?
Planując montaż filtrów, uzdatniających wodę, warto zdecydować się na produkty sprawdzone. Polecamy zakupy w sklepie Technika Wody, gdzie znajdują się funkcjonalne filtry podzlewozmywakowe marki Hydro. Produkty te wyróżniają się wysoką jakością, mają niezbędne certyfikaty i atesty, a podczas filtracji, nie usuwają cennych minerałów z wody.
Warto zdecydować się na montaż sprawdzonego filtra podzlewozmywakowego, ponieważ dzięki temu można cieszyć się z czystej i krystalicznej wody, od razu gotowej do spożycia. Filtry te bardzo łatwo się montuje, a także obsługuje. Ich zadaniem jest oczyszczanie i uzdatnianie wody kranowej oraz studziennej. Planując zakup filtra, warto skorzystać z oferty polecanego sklepu, proponujemy Ci zakupy w sklepie Technika Wody.