Czym się kierować przy wyborze poduszek do spania?

Czy wiesz, że chroniczne bóle głowy i karku mogą być spowodowane złym ustawieniem szyi i kręgosłupa w trakcie snu? Warto więc uważniej przyjrzeć się temu, jak śpimy i na czym śpimy. Jednym z najważniejszych elementów wpływających na komfort snu i prawidłowe ułożenie ciała jest poduszka. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze!

4 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając poduszkę do spania

Ulubiona pozycja w trakcie snu

Najzdrowszą pozycja do spania? Na boku lub plecach (w drugim przypadku z wyłączeniem osób cierpiących m.in. na astmę czy chorobę refluksową przełyku). Jeżeli najbardziej lubisz spać w tej pozycji, wybierz poduszkę profilowaną lub tradycyjną. Dla osób, które najczęściej śpią na brzuchu, nie mamy dobrej wiadomości – to pozycja, która może powodować nadmierne bóle szyi i kręgosłupa. Na rynku istnieją jednak rozwiązania, które mogą pomóc zminimalizować ten problem i być może z czasem przyzwyczaić się do pozycji, która będzie lepsza dla całego ciała. Są to m.in. poduszki w kształcie czteroramiennej gwiazdy.

Kształt

Jeszcze niedawno największą popularnością cieszyły się klasyczne poduszki w kształcie kwadratu. W związku ze zmianą trybu życia coraz więcej osób zaczęło zmagać się z problemami kręgosłupa (zwłaszcza w odcinku szyjnym). To właśnie z myślą o nich powstały poduszki profilowane (np. poduszki Tempur), które zapewniają odpowiednie podparcie dla głowy i karku, a co za tym idzie: prawdziwy relaks dla napiętych po całym dniu mięśni rąk i szyi.

Pamiętaj, że poduszki dekoracyjne nigdy nie powinny służyć do spania. Zostały zaprojektowane po to, by pełnić funkcję ozdobną i nie nadają się do wielogodzinnego odpoczynku. Przez nieprawidłowe użytkowanie mogą szybko stracić pierwotny kształt. Spanie na nich może prowadzić do bólów kręgosłupa i pogłębienia dotychczasowych schorzeń.

Rodzaj wypełnienia

Poduszki do spania mają także różne rodzaje wypełnienia: naturalne lub syntetyczne. Największą popularnością cieszą się puch, pierze, wełna alpaki oraz włókno poliestrowe i pianka termoelastyczna, która reaguje na temperaturę ciała. Rodzaj wypełnienia wpływa na cenę produktu. Im szlachetniejszy materiał, tym większy koszt produkcji. Stąd poduszki z wełną alpaki, która nie absorbuje wilgoci i przystosowuje się do temperatury otoczenia, będą droższe niż produkty wykonane z otrzymanego w warunkach laboratoryjnych tworzywa sztucznego.

Rodzaj poszycia/pokrowiec

Zwróć uwagę na materiał, z którego zostało wykonane poszycie poduszki: czy jest bezpieczny dla skóry i nie wywołuje podrażnień? Osoby zmagające się z różnego rodzaju alergiami powinny także sprawdzić, czy materiał, z którego została wykonana poduszka, jest hipoalergiczny. Wiele produktów posiada dopasowane do poduszki pokrowce, które nadają się do prania w wysokich temperaturach zabijających większość drobnoustrojów chorobotwórczych i alergenów oraz technologię „zimnego dotyku” zapewniającą przyjemne uczucie chłodu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button