Pandemia koronawirusa zmusiła nas do zweryfikowania naszych poglądów na wiele spraw, w tym tych najistotniejszych, dotyczących naszych życiowych celów i planów na przyszłość. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że najcenniejsze jest zdrowie i obecność naszych bliskich, na całą resztę możemy sobie z większym lub mniejszym trudem zapracować, również zdalnie.
Przed pandemią myśleliście o inwestycji w swoją pierwszą nieruchomość lub zmianie mniejszego lokum na większe? Byliście przekonani, że apartament w centrum miasta to najwygodniejsze rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej sytuacji? Sprawdzamy, co się w tej kwestii zmieniło i bierzemy pod lupę alternatywne pomysły mieszkaniowe! Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się nowoczesne bliźniaki od doświadczonego dewelopera.
Spis treści
Wpływ pandemii koronawirusa na podejście do nieruchomości
Epidemia Covid-19 i związane z nią obostrzenia oraz ograniczenia związane z wychodzeniem na zewnątrz i wyjazdami – otworzyła nam oczy na wiele spraw, w tym tych związanych z rynkiem nieruchomości oraz możliwościami, które dają nam ich poszczególne rodzaje. Dotąd żyliśmy w szybkim tempie, liczyło się ekspresowe i bezproblemowe dotarcie do pracy, sklepu oraz szkoły dzieci?
Wiosną 2020 roku zostaliśmy w domach, zaczęliśmy pracować i uczyć się zdalnie. W jednym momencie, większość walorów mieszkań i apartamentów w wielorodzinnych budynkach przestała mieć znaczenie. Prawdziwymi „wygranymi” lockdownu okazali się właściciele domków z ogródkami, zlokalizowanych w pewnej odległości od centrum miast. To im zazdrościliśmy swobody przebywania na zewnątrz, w przydomowych ogrodach i ogródkach oraz nieograniczonego dostępu do świeżego powietrza, prawda?
Na rynku nieruchomości, zarówno pierwotnym, jak i wtórnym, obserwuje się wzrost zainteresowania domkami jednorodzinnymi, segmentami i bliźniakami oraz mieszkaniami zlokalizowanymi na parterze, z dostępem do prywatnego ogródka.
Dom typu bliźniak, czyli… rozwiązanie doskonałe!
Bliźniaki to budynki zaprojektowane z myślą o dwóch rodzinach, z których każda będzie miała własną, prywatną przestrzeń oraz wyłączony dostęp do wyznaczonej części terenu otaczającego dom. Bliźniak, dzięki wspólnym elementom, jest nieruchomością zdecydowanie tańszą od klasycznego domu jednorodzinnego – obniżenie kosztów budowy, a co za tym idzie również ceny domu dla potencjalnego nabywcy, jest możliwe m.in. dzięki wspólnej ścianie nośnej czy wspólnym przyłączom instalacji.
Najważniejsze zalety domu typu bliźniak:
- wszystkie walory domu jednorodzinnego przy niższych kosztach inwestycji,
- oszczędność miejsca – na mniejszej działce mieści się pełnometrażowa, funkcjonalna przestrzeń do mieszkania dla dwóch rodzin,
- niższe koszty eksploatacji i użytkowania budynku – lepsze warunki termiczne, przede wszystkim dzięki wspólnej ścianie,
- dostęp do prywatnego ogrodu przylegającego bezpośrednio do domu – działki mogą być różnej wielkości, ale zawsze zapewniają możliwość bezpiecznego i swobodnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Nowe domy pod Warszawą – bliźniaki w Wawrze od dewelopera
Szukasz właśnie takiego rozwiązania? Ciekawa inwestycja powstaje w Wawrze, dzielnicy doskonale skomunikowanej z centrum stolicy, ale równocześnie zapewniającej mieszkańcom rewelacyjne sąsiedztwo: Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, Rezerwatu Króla Jana III Sobieskiego i Zakola Wawerskiego. Osiedle Rozmarynu to kwintesencja nowoczesnego podejścia do nieruchomości, oferująca hybrydę wysokiej jakości wykończenia z przystępnymi cenami. Nowy dom pod Warszawą jest w zasięgu naszych możliwości – segmenty Wawer, od sprawdzonego dewelopera HDK Invest, już są w sprzedaży!
Na osiedlu będzie stało łącznie 25 energooszczędnych, dwupoziomowych domów – bliźniaków. Budynki zostały wyposażone w podwyższoną izolację termiczną i trzyszybowe okna, a także szereg udogodnień, m.in.: centralny odkurzacz, strefowe systemy alarmowe, zewnętrzne rolety oraz wewnętrzną instalację gotową do podpięcia fotowoltaiki. Ponadto każda rodzina, która zdecyduje się tutaj zamieszkać, będzie miała do dyspozycji własny ogród – do dowolnego zagospodarowania i swobodnego korzystania (również w czasie ewentualnych kolejnych lockdownów!).