Bliźniak z ogródkiem pod Warszawą – najlepszy wybór w czasach koronawirusa

Pandemia koronawirusa zmusiła nas do zweryfikowania naszych poglądów na wiele spraw, w tym tych najistotniejszych, dotyczących naszych życiowych celów i planów na przyszłość. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że najcenniejsze jest zdrowie i obecność naszych bliskich, na całą resztę możemy sobie z większym lub mniejszym trudem zapracować, również zdalnie.

Przed pandemią myśleliście o inwestycji w swoją pierwszą nieruchomość lub zmianie mniejszego lokum na większe? Byliście przekonani, że apartament w centrum miasta to najwygodniejsze rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej sytuacji? Sprawdzamy, co się w tej kwestii zmieniło i bierzemy pod lupę alternatywne pomysły mieszkaniowe! Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się nowoczesne bliźniaki od doświadczonego dewelopera.

Wpływ pandemii koronawirusa na podejście do nieruchomości

Epidemia Covid-19 i związane z nią obostrzenia oraz ograniczenia związane z wychodzeniem na zewnątrz i wyjazdami – otworzyła nam oczy na wiele spraw, w tym tych związanych z rynkiem nieruchomości oraz możliwościami, które dają nam ich poszczególne rodzaje. Dotąd żyliśmy w szybkim tempie, liczyło się ekspresowe i bezproblemowe dotarcie do pracy, sklepu oraz szkoły dzieci?

Wiosną 2020 roku zostaliśmy w domach, zaczęliśmy pracować i uczyć się zdalnie. W jednym momencie, większość walorów mieszkań i apartamentów w wielorodzinnych budynkach przestała mieć znaczenie. Prawdziwymi „wygranymi” lockdownu okazali się właściciele domków z ogródkami, zlokalizowanych w pewnej odległości od centrum miast. To im zazdrościliśmy swobody przebywania na zewnątrz, w przydomowych ogrodach i ogródkach oraz nieograniczonego dostępu do świeżego powietrza, prawda?

Na rynku nieruchomości, zarówno pierwotnym, jak i wtórnym, obserwuje się wzrost zainteresowania domkami jednorodzinnymi, segmentami i bliźniakami oraz mieszkaniami zlokalizowanymi na parterze, z dostępem do prywatnego ogródka.

Bliźniak z ogródkiem pod Warszawą - najlepszy wybór w czasach koronawirusa 2

Dom typu bliźniak, czyli… rozwiązanie doskonałe!

Bliźniaki to budynki zaprojektowane z myślą o dwóch rodzinach, z których każda będzie miała własną, prywatną przestrzeń oraz wyłączony dostęp do wyznaczonej części terenu otaczającego dom. Bliźniak, dzięki wspólnym elementom, jest nieruchomością zdecydowanie tańszą od klasycznego domu jednorodzinnego – obniżenie kosztów budowy, a co za tym idzie również ceny domu dla potencjalnego nabywcy, jest możliwe m.in. dzięki wspólnej ścianie nośnej czy wspólnym przyłączom instalacji.

Najważniejsze zalety domu typu bliźniak:

  • wszystkie walory domu jednorodzinnego przy niższych kosztach inwestycji,
  • oszczędność miejsca – na mniejszej działce mieści się pełnometrażowa, funkcjonalna przestrzeń do mieszkania dla dwóch rodzin,
  • niższe koszty eksploatacji i użytkowania budynku – lepsze warunki termiczne, przede wszystkim dzięki wspólnej ścianie,
  • dostęp do prywatnego ogrodu przylegającego bezpośrednio do domu – działki mogą być różnej wielkości, ale zawsze zapewniają możliwość bezpiecznego i swobodnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Bliźniak z ogródkiem pod Warszawą - najlepszy wybór w czasach koronawirusa 3

Nowe domy pod Warszawą – bliźniaki w Wawrze od dewelopera

Szukasz właśnie takiego rozwiązania? Ciekawa inwestycja powstaje w Wawrze, dzielnicy doskonale skomunikowanej z centrum stolicy, ale równocześnie zapewniającej mieszkańcom rewelacyjne sąsiedztwo: Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, Rezerwatu Króla Jana III Sobieskiego i Zakola Wawerskiego. Osiedle Rozmarynu to kwintesencja nowoczesnego podejścia do nieruchomości, oferująca hybrydę wysokiej jakości wykończenia z przystępnymi cenami. Nowy dom pod Warszawą jest w zasięgu naszych możliwości – segmenty Wawer, od sprawdzonego dewelopera HDK Invest, już są w sprzedaży!

Na osiedlu będzie stało łącznie 25 energooszczędnych, dwupoziomowych domów – bliźniaków. Budynki zostały wyposażone w podwyższoną izolację termiczną i trzyszybowe okna, a także szereg udogodnień, m.in.: centralny odkurzacz, strefowe systemy alarmowe, zewnętrzne rolety oraz wewnętrzną instalację gotową do podpięcia fotowoltaiki. Ponadto każda rodzina, która zdecyduje się tutaj zamieszkać, będzie miała do dyspozycji własny ogród – do dowolnego zagospodarowania i swobodnego korzystania (również w czasie ewentualnych kolejnych lockdownów!).

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button